Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat és mekkora...

Milyen halakat és mekkora akváriumot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek hozzá, de a gyerek ezt kap szülinapjára, meg van őrülve érte. Szerintem teljesen jó, hiszen ezáltal felelősség is kialakul benne, hiszen etetni kell, gondoskodni róla...stb. És azért nem egy kutyával kezdeném a felelősségre tanítást. 8 éves a fiucska.

Inkább kisebb méretű szép, színes halat szeretnék bele. 3-4 fajtát. Pl. most nézegettem a neten, van valami molly (sárga), az nagyon tetszik.

Mint már írtam nem értek hozzá, és arra gondoltam, hogy ilyen akvárium szettet vennék.

Milyen halakat tudnátok még ajánlani? (neon hal?) És darabszámra mennyit érdemes venni belőlük?

Köszönöm


2011. febr. 10. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
kb 30 litereset, és guppit, mollyt,xifót, vagy plattit ajánlok.
2011. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
64%
Mivel sokfélét szeretnétek, ezért a guppit ajánlom. Egyetlen fajon belül nagyon sokféle változat létezik, a sárgától koromfeketén át az élénkpirosig. Mivel a kistestű halak legtöbbje csapathal, ezért legalább 10-et kell tartani egy fajból. Ezt figyelembe véve a 3-4 faj csak nagy akváriumban megoldható. Kezdő akváriumnak ajánlott minimum 70-80 litert venni, ekkorában már könnyebben kialakul az egyensúly, nem olyan könnyű nagyot hibázni, mint egy kis akváriumnál. Ebbe az akváriumba mehet 15 guppi (úgyis elszaporodnak) 5-6 páncélos harcsa és egy Ancistrus algaevő harcsa.
2011. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Üdv!

Az akvarisztika nagyon szép hobbi, valóban sokat tanulhat belőle egy gyerek, csak ajánlani tudom.

Viszont minden tudás nélkül nem lehet fenntartani egy víz alatti világot, ez egy nagyon sokrétű, bonyolult dolog, még ha nem is látszik annak. Ha minden előkészület nélkül vágtok bele, 100%, hogy kudarc lesz a vége. Érzékeny kis lények, egy kicsi vízivilágban rengeteg a hibalehetőség. Még mielőtt megveszitek, a következőket tanácsolnám:

1. www.akvarista.hu, a kezdőlapon bejön egy hirdetés, 5 e-book új tagoknak, ezt olvassátok át, hogy némi fogalmatok legyen az egészről. Ingyen van, érdemes kihasználni.

2. Ha írsz egy privát üzenetet, szívesen elküldök egy könyvet, szintén ingyen. Ha ezt nem szeretnéd, könyvtárban megtalálható:

Horn-zsilinszky: Akvarisztika

Pasaréti...: Akvarisztika


Ez után már körvonalazódni fog, hogy mit is kellene venni. Így kezdetnek egy 50-100 liter közötti akváriumot javaslok. A lakói lehetnek guppik, páncélos harcsák, neonok, zebra dániók. Hogy miből mennyit szabad telepíteni, az kiderül a diszhal.info oldal információi alapján, minden szépen le van írva. 50 literre olyan 15 halat szabad válogatni, 100-ra 20-25 körülbelül (de ez nagyban függ a fajoktól).

A mollyknak 100 literes akvárium kell, nem rossz választás az sem.

Lényeg lényegben, először tanuljatok kicsit, utána lehet konkrét kérdésekre válaszolni. És ahogy mondtam, privát üzenetben is szívesen segítek.

2011. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gfero ***** válasza:
69%
hát én eleven szülőket mondanék de nem akkora baromságot mint az első válaszoló mondott mert 30 literesbe még guppit se lehet tartani esetleg 4-5 darabot és semmi mást vagy endler guppit hanem egy 150 literes akváriumot kellene venni ha xífot meg mollyt akarsz tartani mert ez a min akvárium méret amibe lehet őket tartani.még lehetne egy lazacos,dánios akváriumot csinálni erre elég lenne egy 80 literes ,vagy 50-80 literesbe guppit+platit
2011. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kis olcsóbb szett pl:


pl 45 literes (30x60x60cm) 20ezerért:


[link]



A kicsibe kisméretű halakat lehetne venni, abból belefér jó sok.


pl

[link]

8db Boraras Urophthalmoides + 4db Endler guppy + 2db Törpe szívóharcsa


Egy kis jávai moha

[link]

és 6db Red cherry

ezek elférnének benne.


--------------


vagy itt egy nagyobb:


pl 112 literes (80x35x40cm) 30ezerért:


[link]


Ebbe már nagyobb halak is mehetnek

pl 8db neonhal + 8db ékfoltos razbóra + 4db Törpe szívóharcsa


csak olyan halakat mondtam ami nekem tetszik, de ebbe a nagyba rakhatsz olyan sárga halat is amit te mondtál, mondjuk a razbóra helyett.



A szettekben elég kevés a fény, barna algád lehet hogy lesz emiatt, de azt viszont megeszi a Törpe szívóharcsa, azt érdemes venni bele, és akkor nem fog algásodni. Meg esetleg még 2-4db néhány almacsigát, azok is nyalják az üveget belülről.

2011. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Murr! Neked küldtem privit.


Én alapból egy kb. 100-120 literesre gondoltam. A kérdés már csak az, hogy négyszögletes vagy ívelt legyen-e? Van valami lényeges különbség? Illetve az, hogy mebízhatóak azok, amiket szettben árulnak, vagy inkább külön vegyek meg mindent?

Igazából nekem nem is az lenne a lényeg, hogy rengeteg hal legyen. Inkább kisebb színes halacskákra gondoltam. Meg valahol láttam azt hiszem vmi algaevő harcsa, pöttyös, na az nagyon tetszik! Nagyon mókásan néz ki szerintem. Egy ilyen hal is megférne?

Meg még egy aggályom van, nem szeretném, ha túlszaporodnának. Vagy csak akkor szaporodnának, ha külön tenném őket?

2011. febr. 12. 13:08
 7/12 Platypus ***** válasza:

Az ívelt egy kicsit nagyítja és torzítja a látványt. Nem lehet pengés algakaparóval tisztítani, minden más módszer meg karcol. Ennyi a lényegi különbség. A neves gyártók szettjei megbízhatóak, de a világításukat nem lehet egyszerűen növelni, a gyári pedig csak a legszívósabb növényeknek elég. Ilyen az Anubias, a hólyagos vízikehely és a gömbalga. Ha elevenszülőket szeretnél, akkor azok szaporodni fognak, a kicsik egy része életben marad elkülönítés nélkül is. Ha nem szeretnél utódokkal foglalkozni, akkor csak hím halakat vegyél, azok a legtöbb fajnál szebbek is. Ha kis termetű lazacokat veszel, akkor nincs ilyen probléma, ezek is közt is akadnak nagyon szép színes fajok.


Az algaevő harcsák közül 1 db. Ancistrus elférne, ez kis korában pöttyös. Felnőttnek 14 centis, és területvédő, ezért egynél többet ne vegyél. Vitorlás algaevőt (Gibbiceps) nehogy vegyél, az kinövi ezt a méretet. Otocinclus algaevőből vehetsz 5-6 darabot is, ezek nem pöttyösek, de 4 centisek maradnak felnőttént.

2011. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Platypus!

Köszönöm! Rákerestem a gömbmohára, nagyon tetszik, olyan biztos lesz.


Lenne még kérdésem. Milyen halak azok, amik felül úszkálnak és mik amik elvannak középen, és lent. Csak azért mert ha már lesz akvárium, akkor azért nézzen ki jól, és ne egy csapatban legyen az összes halacska. Olyan színes "réteges" kinézet tök jó lenne.


Meg még az, hogy az akváriummal kapcsolatban mire kell odafigyelni? Akvárium vastagsága, fűtő teljesítménye, szűrő... világítás ....meg nem is tudom mi kell még. Nem szeretném, ha vmi bóvlit sóznának ránk. Mint már írtam kb. 100-120 litereset szeretnék.

2011. febr. 13. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Felül úsznak pl:


különböző dániók, mint pl a zebra dániók

[link]


vagy leopárd dánió, ezek strapabíróak is:

[link]



Jól néznek ki ezek a génkezelt színes dániók is, de ilyet ne vegyél, mert ezt utáljuk, és ez könnyen döglik:

[link]


Középen úszik:

Neonhalak, ékfoltos razbóra, kisebb márnák, a lazacok is, a guppyk, a plattik, a mollyk, a sziámi harcoshal (abból csak 1 hímet és 2-3 nőstényt vegyél max)



Alul úszik:

Botia félék, pl

- leopárd botia:

[link]

- Öves díszcsík:

[link]

- Zebra botia:

[link]


Meg a nagyobb garnélák, pl

-legyező/sepregető garnéla

-amanó garnéla

-narancs törperák


Ezekből már össze lehet hozni egy csapatot.

-------------------------------------------------


Vagy csinálhatsz sügeres akváriumot is csak abból nem rakhatsz olyan sok halat bele.

2011. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
az előttem szólók szite mindent leírtak,és én nem is akarok beleszólni a kis 30 literes akváriumommal,de a Tetrának (jó kis halas márka) van egy oktató dvd-je (mi az akvárium mellé kaptuk),ha azt meg tudnád valahonnan szerezni,hasznos lenne :) nekem legalább is sokat segített. Sok szerencsét az akvátiumhoz :)
2011. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!