Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az almacsiga bánthattja a...

Az almacsiga bánthattja a halakat?

Figyelt kérdés
vagy ők megtanultak együtt élni?
2011. febr. 10. 20:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Köszönöm az érdeklődést, de ilyesmit inkább privátban, legalább tudom, kivel beszélek :)
2011. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Akváriumban.

És nem csak én, más is tapasztalt már ilyet, nincs új a nap alatt.

Nagyonis képesek rá, és bocsánat, de inkább hiszek a két szememnek.

Hiába úsznak lassan, képesek beszorítani egy halat, és feltapadni rá! Meg tudnak ölni egy halat, ne becsüld alá a vizicsigákat!

Nem célom, hogy bárkit győzködjek, a kérdésre válaszoltam legjobb tudásom szerint. És ha a kérdező az igazságra kíváncsi, jobb, ha elhiszi.

2011. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Nem akarok kötekedni. Ismerem az almacsigákat. Ha leírnád, hogyan történik a vadászat, azt megköszönném.

Nem tudom elképzelni, ahogy mondjuk egy 50 literes akváriumban 4 dühödt almacsiga közeledik egy bóklászó guppi felé, majd rávetik magukat. Én soha nem tapasztaltam és soha nem olvastam ilyet. Ezek a csigák növény és dögevők, semmi szükségük ilyesmire.


Tényleg írd le kérlek, hogy pontosan mit láttál, mert ez számomra hihetetlen. (egyébként látni sem látnak igazán, éppencsak a sötét vagy világos helyeket érzékelik)

2011. febr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Amúgy, tényleg elég furcsák ezek az összeszövetkezések a halakkal. Nálam kb 50 maláj tornyos csiga van, és mégsem szúrják meg a halakat ha közel mennek hozzájuk...


Murr: írtam privátot :)

2011. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 gfero ***** válasza:
89%
egy dologban viszont igaza van az előttem írónak hogy vigyáz amikor kiszeded az akváriumból ne fogd meg mert az almacsiga ha veszélybe érzi magát le tudja harapni az ujjadat vagyis egy ismerösöm emiatt 2 ujját veszítette el
2011. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
gfero: apukámat, amikor én még kicsi voltam álmában felgyújtották :(
2011. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 gfero ***** válasza:
mondtam én hogy vérszomjasak
2011. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
gfero: egy kicsit messzire mentünk el szerintem.Mondjuk el az igazat a kérdezőnek :) Valóban megeszi a halakat. Késsel, villával.Barátnőjével még gyertyát is gyújtanak az AKVÁRIUMBAN :D
2011. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 gfero ***** válasza:
erre én is gondoltam de nem volt meg a bátorságom leírni
2011. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Nem vetik rá magukat. Végig lassan mozognak, és a legtöbbször elúszik a hal. Viszont van, hogy olyan lassan mozognak, hogy nem érzi a veszélyt a hal, és nem kezd el menekülni. Én egyszer láttam ilyet, akkor a vízfelszínen úszott az a csiga, ami végül rátapadt a halra. De más szituációkról is hallottam, az akvaristán mesélték, hogy a növények közé úszott halra mászott fel egy csiga, és utánna a többi is ráment és kinyírták.

Ez kb. 10 éve volt, és ketten is mondták, hogy tapasztaltak már ilyet. A lényeg, hogy ráérősen "vadásznak". Mint amikor olyan lassan veszel ki egy halat a hálóval, hogy csak akkor veszi észre, hogy baj van, mikor már szárazon van.

Nem tudom, mi válthatja ki ezt, tényleg elképesztő látvány. Igazából én sem tudok róla többmindent mondani, tényleg ritka dolog. Aki tapasztalt már ilyet az se tudja hova tenni, csak elkönyveli, hogy ilyen is van.

Nem egy szokványos dolog, az biztos, de attól még létező.


A csapatban vadászás lehet, hogy félreérthető, és egymástól függetlenül is ugyanarra mennek, de én úgy hallottam, hogy csoportosulnak, egyfelé tartanak, még mielőtt valamelyik rátapadt volna a halra.

Csak hát az esemény ritkasága miatt nem egy olyan dolog, amit otthon tanulmányozni lehetne.

2011. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!