Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől barnul meg a növényem...

Mitől barnul meg a növényem levele?

Figyelt kérdés

Ilyen növényem van:

[link]

A növényem levele eléggé barnul és elszakad a levele,nem gondolom hogy a világítással van a baj mert van tündérhínárom is és nagyon szépen növekedik és tudtommal mind a kettőnek erős világításra van szüksége,mi lehet akkor a baj?


2011. febr. 11. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
mert ránéztél azért barnult meg
2011. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez tapasztalat? :)
2011. febr. 11. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a világításod, hány literre? Talán egy gyökértáp segítene rajta, bár nekem anélkül 0,5 watt/liter alatt egész szépen elvan. Nekem giganteám van, amit folyamatosan nyesek, a végei kicsit elbarnulnak néha, de az egész levél nem.
2011. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
15W-os világítás,az akvárium 54 literes.A levél leválást úgy gondolom hogy a levél végéből 5-7 cm szakad le.
2011. febr. 11. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában vashiány miatt sárgulnak el. Ebből amikor már teljesen legyengül barna lesz majd elfoszlik az egész levél. Tápozd őket valamivel. A világítás is ha kevés is talán segítene egy picit nekik.
2011. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olcsó magyar táp tabletát lehet kapni pár száz Ft-ért amit a gyökeréhez nyomhatsz, legalábbis nálunk árulnak olyat.


Vagy veszel egy 1200 Ft-os sera florena folyékony tápot. Vagy Tetra folyékony táp. Hát ilyenek léteznek, meg még sok féle.


Ha gondolod valamit vegyél, hátha helyrejön.. de nem biztos. 15watt fény az nem valami sok, mondhatni nagyon kevés. Bár ilyen növényem még nem volt, nem tudom ez mennyire fényigényes.

2011. febr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 15watt fényen a töndér hínár se fog sokáig nőni.

Kéne még egy cső mellé, hogy legyen össz 30 wattod.

Akkor lenne egy átlagos normál fénymennyiséged, növényekhez.

2011. febr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!