Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 literes akváriumomba...

15 literes akváriumomba keresek növényeket. Mik lennének?

Figyelt kérdés
Garnélákhoz és endler guppikhoz. 0.6w/liter az erősség.
2011. febr. 12. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

nálam ezek vannak kicsi növények:

Jávai moha, anubias nana, Lilaeopsis vagy Echinodorus tenellus


20 literben van egy 9 wattos 6500 K-s kompakt izzóm,

azzal ezek a növények képesek élni.

2011. febr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nálad 0.45w/literben maradnak meg ezek a növények.Ezek szerint nálam is vígan élnének. Köszönöm a választ.
2011. febr. 13. 00:54
 3/6 anonim ***** válasza:
igen
2011. febr. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lilaeopsis vagy Echinodorus tenellus az ilyen 10-12cm magas fű. Ezt kavicsba raktam gyapottal együtt, de cserép nélkül. A gyapotot körbetekertem damillal és úgy.

pl beültettem kétoldalra, aztán 1-2 hónap mulva arrébb is megjelentek így kinőttek itt-ott szálak a kavicsból, szóval úgy néz ki hogy még azon a kis fényen is terjeszkedik.


A mohát meg rátekertem vasfára damillal, meg volt amit fűzfára, hogy ne repüljön fel.


Ezeket a kis levelű anubiasokat is vasfákra tekertem damillal, azért nem ültettem kavicsba mert annak kavicsban elrothad a gyökere.


Itt vannak képek így össze-vissza az akváriumaimról:

[link]

2011. febr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
A Pogostemon helferi is megér egy próbát, sőt a Najas is. Egyik se fog gyorsan nőni, de nálam pár hónapig megvoltak ilyen fényen is. Ha egy kicsit utánajársz, nagyon sok izgalmasabb mohafélét is lehet szerezni. Forrásmoha, karácsony moha, Monosolenium májmoha, láng moha...stb. Ezek csak azok, amiket magyar oldalakon láttam hirdetésben.
2011. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Karácsony mohát már sok helyen kerestem, de sehol sincs.
2011. febr. 13. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!