Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Különtettem most 1 hím és 1...

Balazs20110110 kérdése:

Különtettem most 1 hím és 1 nőstény guppit. Fognak szaporodni? Kb. mennyi ideig tartsam őket elválasztva mire megtermékenyülnek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 16:05
 1/8 Bán Máté ***** válasza:
0%
1-2 hét kb
2011. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bán Máté ***** válasza:
0%
és igen fognak
2011. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
100%
az elevenszülőket nem kel különrakni mert közös akváriumba is szaporodnak.csak szülés előtt egy pár nappal teszed külön a nőstényt
2011. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen. azt tedd, amit az előttem szóló írt.

És elnézést, hogy belepofátlankodok a kérdésedbe, de mi is szülés előtt állunk.:P Megszeretném kérdezni, hogy külön akváriumba tegyem, vagy lehet szülőszobára is?

2011. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,de az egyik hím mindig elüldözi a nőstényt..
2011. febr. 13. 16:24
 6/8 gfero ***** válasza:
ha a nőstényről van szó elég a szülőszoba.de az a szülőszoba jó aminek dupla alja van mert szüléskor a kicsik az alsó részbe potyognak és így nem tudja felfalni.utána a kicsik mehetnek egy külön aksiba
2011. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A hímek pont azért üldözik a nőstényt, márt párosodni szeretnének. Itt ahogy mondták, nem a párt kell külön venni, csak a nőstényt majd megtermékenyítés után olyan 3 héttel. És 1 hímre mindig 2-3 nőstény jusson, az a megfelelő arány.
2011. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, külön kell rakni őket. A barátnőm guppijai sem szaporodtak, de mikor külön rakta a párt, egyből megtermékenyítette a hím. Látni fogod, hogy a vemhesség vége felé hordó hasa lesz, és az ellés előtt pár nappal a farka alatt lévő ivari rész besötétül, befeketedik. Kb. 28 napig vemhes.

De őt külön kell tartanod,(legalábbis ha már jelentkeznek a szülés előtti tünetek) mert ha megszül, felfalják a kicsiket. És ha megszült, rakd vissza a nőstényt a nagy akváriumba, mert ő is hajlamos megenni saját gyerekeit.

2011. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!