Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaknak szükséges a napfény,...

Halaknak szükséges a napfény, vagy világítással meg lehet oldani, hogy követlen fényt nem kapnak soha?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 11:49
 1/4 Platypus ***** válasza:
100%
A halaknak semmi szükségük természetes napfényre, sőt sokszor rossz is, mert ellenőrizhetetlen fénymennyiség éri az akváriumot, és túl is melegedhet a naptól. Az akvarisztikai fénycsövek tökéletesen pótolják a napfényt a halak és a növények számára is. A hagyományos fénycsövek erre csak korlátozott mértékben alkalmasak.
2011. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
egy akváriumnak minél távolabb kel hogy legyen az ablaktól mivel a napfény nem tesz jót nagyon bealgásodik
2011. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És a napfénytől be algásodhat az akvárium.
2011. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A halak nem tudják megmondani nekünk.

Viszont a gekkóm amikor meglógott a terráriumból, odaköltözött az ablakhoz, pedig van a terráriumába hüllős lámpája ami UV-B sugarat is nyom. Az akváriumokhoz viszont nem árulnak hüllős lámpát, mert ahhoz elvileg nem kellenek ilyen speckó dolgok :)


Nekem van az ablak előtt egy asztalon akvárium és nem algásodik jobban mint a másik ami távol van az ablaktól.

Persze hozzáteszem nem úgy tűz rá a nap, hogy felmelegedjen a víz, csak egy kis természetes fény is jön be. Én azért raktam oda, mert ott volt hely a lakásban.

Az 1.emeleten lakunk így a szemközti ház egy kicsit takarja a napot, de azért világos van. Viszont ha a 3.emeleten laknék, ott már asszem nem tenném az ablakhoz :)

2011. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!