Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megyek ennyi wattos fénycsővel...

Megyek ennyi wattos fénycsővel valamire?

Figyelt kérdés

Mondjuk biztos megyek valamire, mert a halak szépek tőle, de én a növényeknek akarok elég fényt :)

TerraPlazan apa szervezkedett, ő kitalálta, hogy ott vesz fénycsövet és kész. Rá is kérdezett 2 helyen, a 2. helyne már vett is egyet. 15 wattos neoncső, kék fényű. 66 literes az akváriumom. Apa már mindent elrendezett, vett hozzá cuccokat tehát ott világít már az akvárium fölött.

Megyek ennyi wattal valamire? :S

Ilyen növényeim vannak:

[link]


[link]


[link]


[link]


ill. egy gömbmoha, kis jávai és egy hatalmas anubias barteri.

Most épp nincsenek jó állapotban, eddig nagyon gyenge fényük volt, egy díszvilágítás csak.


2011. febr. 15. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek viszonylag árnyéktűrő növények, de tényleg nem ártaqna még egy kis fény. Mondjuk még 15 W. De nem kék, az nem a leg ideálisabb. Sőt, ilyen lassan növő növények mellé kicsit rossz választás.
2011. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor megpróbálok beszerezni még egyet. Köszöntem a választ
2011. febr. 15. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnek és a másodiknak (anubias és microsorium) még csak-csak elmenne 15 watt, de a másik kettőnek (Sagittaria és vízicsillag) már nagyon kevés lesz. Egy 15 wattos daylight cső sokat javítana a helyzeten, de még ez sem tökéletes ezeknek a növényeknek.
2011. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a sagittaria (a 3. kép) valamilyen kyoto növénynek a rokona, azt mondta az eladó és hogy félárnyékos helyre mehet.
2011. febr. 15. 21:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor mi lenne tökéletes ezeknek a növényeknek Murr? :) Pluszba még hány wattosat kéne vennem?
2011. febr. 15. 21:45
 6/9 A kérdező kommentje:

Vízicsillagnál mit olvasok?


Nagyon igényes: tápanyagban gazdag talajt kíván, de ezen belül is külön figyelnünk kell a vastartalmú tápanyagok adagolására. Ha elég erős fényt kap, olyan, mint egy csipkés bokor, de ha kevés a fény, a töve körül azonnal hullatni kezdi a leveleit, és csúnyán felkopaszodik.


Az enyém nem hogy hullatja, nőlnek új levelei!

2011. febr. 15. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még vennék mellé pluszban 2db 15wattosat, akkor lenne össz 45watt, az már nagyjából jó.


Szóval vennék egy fehér fényű daylight csöve

és egy rózsaszínes növényes csövet.


Bemész egy akvarisztika boltba ott vannak ilyen csövek jó drágán.

2011. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy a Tungsram márkaboltban veszel egy

- silvania gro-lux csövet növényesnek, az 1700 Ft

- és egy 6500 K-s daylight csövet, az kb 1000 Ft.


Ha ezeket akvárium boltban veszed, hát összesen 5 ezerrel biztos több lesz.

2011. febr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Daylight, és egy növényes! 15-15w már egy közöepes arány. Nálad durván így 0,5 w/l lenne. (A jelenlegi iszonyat kevés!)

Nekem ilyen kombináció van egy 54l-es felett, tele növényekkel! Hajtanak, és nőnek mint a dudva! (mondjuk ehhez azért a happ-plant folyékony tápnak is köze van.

Mivel gyári szettem van, nekem is 15w volt, de hosszas tervezés és beszerzés után sikerült beépíteni még egy T8 armatúrát, és oda tettem a 15w-os serra plant csövet! Legnagyobb váltzást a jávai mohán tapasztaltam. Azt olvastam mindenhol, hogy igénytelen, mégis csak vegetált a 15w-nál. Miután bekerült a másik cső, EGY HÉT alatt gyönyörően kiterebéjesedett, és új hajtásokat hozott!

Szóval én saját tapasztalat alapján "mindig minden körülmények között" :) :) két féle csövet javasolnék!

Remélem segítettem, üdv!

2011. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!