Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem el tartani a...

Hogyan kezdjem el tartani a red cherryket? ( lent )

Figyelt kérdés
Szeretnék venni, de meg szeretném tudni, hogy milyen növényeket vegyek, hogyan rendezzem be az aksit, mennyi redet vegyek? stb stb. ( csak normális válaszokat várok köszönöm )
2011. febr. 15. 20:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mekkora aksi kell? Szükségük van levegőztetőre? Kell melléjük hal?? Algaevő vagy valami ??
2011. febr. 15. 20:28
 2/14 Platypus ***** válasza:
2011. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
KÖsz. Van saját véleményed a redekről?
2011. febr. 15. 20:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy 20-30 liter körüli akvárium már alkalmas a célra. A fő növény a jávai moha, de legalább az akvárium harmadát-felét növények tegyék ki. Ehhez már kell egy 20 watt körüli világítás is. Szűrőre természetesen szükségük van, valamint heti rendszerességgel 30% vízcserére. Elég, ha 8-10 darabot veszel kezdetnek, úgyis szaporodni fognak, ezután már az eladással, elajándékozással is foglalkoznod kell, mert túl sokat belőlük sem szabad tartani. Az aljzat vagy kifejezetten garnélás talaj legyen, vagy apró bazaltzúzalék.
2011. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Van saját véleménye róluk, de ha már egyszer le van írva szépen, összefoglalva, miért írja le mégegyszer? Nehogymár neked álljon feljebb...
2011. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálam scrimp naturals-t esznek, néha vizet cserélek, és semmi extra, tök igénytelenek, nehéz megölni őket, akkor se halnak meg ha két hétig nem eteted.
2011. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szűrő és levegőztető nélkül és kaja nélkül se halnak meg egy 6 literes akváriumba sem, ha van benne sok jávai moha.


De ha azért egy szűrő jó ha van, és enni is szeretnek ilyen tápot is, de a növényekről is lekajálják az algát, meg a talajon a mulmból is táplálkoznak. Mindenevők, dögevők.


A szűrőre érdemes tekerni egy kis szunyoghálót, mert beszívhatja őket. és bár ki tudnak jönni belőle, csak mikor mosod ki a szűrőt ha ott van néhány, az elég ciki, akkor úgy könnyen kinyírhatod.


Sőt nem is csak beszívja őket, hanem néha még direkt belemennek a szűrőbe, mert a szivacson megtelepedő baktériumpkat és koszokat is megeszik onnan is, aztán hát ott kukáznak végülis. Ezrét jó betekerni a szűrőt egy szúnyoghálóval.


Szaporodnak gyorsan, ezért ha gondolod egyből egy nagy akiba is teheted, mert akkor legalább lesz helyük később. Jól néznek ki amikor sokan vannak, mondjuk mikor már van belőlük 50-100 db, akkor már jól látni ahogy cikáznak össze-vissza.


Szeretik ha van sok növény, mindenféle mohákat, hínárokat is szeretik, de még a nagy anubiast levelén is matatnak, hogyha az algás. És ha szerzel ilyen békalencsét, ami a víz tetején úszik, de a gyökere lelóg, ha az elterjed, annak a gyökerein is ugrálnak, egyikről a másikra. Ha raksz be egy vékony faágat, azon is mászkálnak ide-oda.


Amikor már nagyon sokan vannak, az már olyan mintha egy egész népcsoportot figyelnél meg. Soha sem unatkoznak, mindig matatnak valamit, mintha dolgoznának, cikáznak ide-oda és ugrálnak, játszanak.

Ha sokan vannak nem félnek, és aranyosak, jól néznek ki.

2011. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amíg kevesen vannak addig legjobb ha semmilyen más állatot, és semmilyen halat nem raksz melléjük, 3-4 hónapig, mert úgy jobban tudnak szaporodni, ha nem stresszelődnek, meg ha nincs ott egy hal aki megegye a kicsiket.


Aztán amikor már sokan vannak és esetleg nem akarod tovább szaporítani, akkor beraksz mellé néhány guppyt, azok megoldják. Vagy szaporíthatod a végtelenségig és eladhatod 100 Ft-ér darabját is például.

2011. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk törperazbórákat lehet melléjük rakni, amellett még tudnak szaporodni is.
2011. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Helló.ÉN most leírom neked,hogyan kezdtem én.Volt egy 22 literes akváriumom.Aljzatnak bazaltzuzalékot raktam bele.(Sötét talajon érzik jól magukat,és a színük is gyönyörü piros lesz.)Növények:gömbmoha,jávai moha,és anubias.Nagy világításom nincs,de ezeknek a növényeknek és a redeknek sincs szügség fényáradatra.Dísznek két nagyobb bazaltkövet raktam.(a rákok imádják,a legtöbb időt ezeken a köveken töltik.)Szűrőnek egy szivacsszűrőt használok,amely erre a célra tökéletesen megfelel.8 darab garnélával kezdtem,most kb 20db van úgy hogy már jó párat elajándékoztam.Két hónapja vannak meg,és nagyon örülök hogy belevágtam.Még annyit hogy fűtöm nekem nincs mivel panellakásba lakom és a víz állandó 23-24 fokos.Remélem tudtam segíteni.
2011. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!