Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez így? Több odafigy...

Miért van ez így? Több odafigyelés, kevesebb siker.

Figyelt kérdés
Régóta akvarizálok,azelőtt sokkal kissebb akváriumban tartottam halakat(30 liter),nem emlékszem hogy valaha is betegek lettek volna(egyszer voltak darakórosak,de kigyógyitottam őket,egy sem pusztult el a 20-ból!).Nem volt melegítés,nem volt sokféle kaja,meg ilyen meg olyan extra puccos cucc.És abban a kicsiben tartottam szifót,guppyt,mollyt,zebradániókat,corikat!Mindent megvettem,ami tetszett.Mindezeket egy helyen tartottam.Most meg minden uj halat karanténozok,van világítás,fűtés,5 féle kaja,ilyen meg olyen válogatott kövek,fa,növények,nagy akvárium...szóval sokmindent változtattam,de annyival kevesebb szerencsém van a halakkal mint régen.Folyton valami bajuk van.. :/
2011. febr. 15. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Beltenyészet?
2011. febr. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak annyi, hogy rossz helyen vásárolsz halat.


Egy ismerősöm dolgozik egy nagy boltban, és ő mesélt olyanokat, hogy az import halak fele megdöglik náluk a boltban. Rengeteget hozatnak, és úgy kezdik, hogy a halakat be egy adag vegyszerbe, a hátsó raktárba bedobják. A hullákat meg kidobálják belőle. Sokszor fél is s srác, hogy kesztyű nékül nyúlkál ilyen vizekbe, és hogy ő ne kapjon el valamilyen betegséget :) Aztán amelyik hal életben marad, azt egy hét mulva kirakják a boltba. De ezek a halak mivel össze vissza lettek vegyszerezve, enni nem kaptak közben, hát ettől még aki egészséges volt, az is legyengül, így nem csoda hogyha valaki megveszi, még egy kicsit cipeli kint a hidegben, aztán berakja otthon egy másmilyen keménységű, másmilyen ph-jú vízbe, akkor a fele megint meghal nála 5 napon belül.


Nálam itt a közeli boltban Szlovákiából hozatják a halakat, ezek nincsenek vegyszerezve, és a boltos még csak nem is karanténozza, mert kicsi a bolt és nincs helye erre, csak ami jön neki zacskóban, azt bedobja egy akiba és már meg is lehet vásárolni. Volt, hogy úgy vettem, hogy amikor hozták a halakat kocsival, bedobozolva, bezacskózva, akkor ott vártam és vittem haza. Semmi bajuk nem volt sosem.


Visoznt amikor Plázákban vásároltam ott igen, ott előfordult, hogy elhaláloztak az első pár napban, de amit olyan ismeretlen helyen veszek, azt nem is merem karanténozás nélkül venni, mármint pl veszek 2 halat azt egy 30 literesbe külön beteszem 1-2 hétre és várok. Muszáj, mert az összes halamat nem fogom kinyírni két új hal miatt.


Tehát ilyen ismeretlen helyen kockázatosabb vásárolni, de ez benne van a pakliban. Sajnos ez így megy. Sok hal meghal mire hozzád kerül, aztán lehet hogy még az is.

2011. febr. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a kisebb boltos tulaj, meg pl nem teheti meg, hogy hozat kétszer annyi halat, mert ő nem tudja olyan drágán eladni, mint egy nagy plázás bolt, tehát neki jobban érdeke, hogy olyan nagykerből hozasson halat, ami megbízhatóbb.

És lehet, hogy ő pont ezért nem tud hozatni olyan túl sok féle halat, csak ami épp van annál az egy nagykernél, de ő azt mondta, hogy hát egyszer akartam hozatni egy különleges halat, és kinéztem neki egy nagykert, de azt mondta azokat ismeri, onnan nem hozat, mert ott minden hal félig döglött, volt már szerencséje velük.


Tehát ez csak a bolt tulajától függ, hogy ő melyik nagykerből hozatja.

2011. febr. 16. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
A kérdés az, hogy a sok odafigyelés mellé valóban sokat javultak-e a körülmények. Mert így ismeretlenül az is lehetne a helyzet, hogy vettél egy 3x akkora akváriumot, és bele 4x annyi halat, vagy ugyanazt a szűrőt használod. Le kéne írnod minden adatot az új akváriumodról, és akkor ki lehet szúrni, hol a hiba. De az is lehet, amit a fentiek mondanak, hogy rossz helyről hozod a halakat. Esetleg olyan új fajokat, amik hajlamosak a betegeskedésre.
2011. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!