Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért viselkedtek így a...

Miért viselkedtek így a halaim? (xifo)

Figyelt kérdés

Fiú és egyik lány xifom pár napja állandóan együtt vannak.

Furán viselkednek, sokszor teljesen egyszerre mozognak, mintha valami betanult koreográfiát "táncolnának".

A nőstény ma mintha kicsit pufibb lenne, de lehet, hogy csak beképzelem magamnak, mert már nagyon szeretnék baba halakat:) úgy izgulok. Nagy nehezen sikerült 2 bűn rossz képet csinálnom, szóval lehet, hogy a kép alapján nem tudtok rá mit mondani!

Ha terhes, akkor miben változik a viselkedése, mire kell figyelnem?

[link]

[link]


2011. febr. 16. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy hasas, azért mozognak együtt, mert rosszban sántikálnak :) Ha szeretnéd felnevelni a kicsiket, akkor már most be kellene indítanod egy ellető medencét, vagy nagyon alaposan benövényesíteni a társasat, főleg jávai mohával. Különösebben nem kell figyelned semmire, nincs szüksége extra törődésre, esetleg annyi, hogy csak fagyasztott, nyers kajával etesd őket, illetve zöldségekkel.
2011. febr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ááá de jóóó:):):)

őő van jávaim, gömbmohám és még sok más növény, szülőszobám is van, tegyem majd őt át, mikor "eldeformálódik" a hasa?

2011. febr. 16. 11:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Eldeformálódni nem fog, csak jó dagi lesz :)

A szülőszobát nem tartom túl jó ötletnek egy xipho esetében, mert nagy mozgásteret igénylő hal, nem érezné jól magát. Ráadásul ha még nem csináltál ilyet, nem tudod pontosan mikor érdemes kivenni, így fölöslegesen sokáig lenne ott. Inkább figyeld nagyon az akváriumot, és ha látod a kicsiket leszívócsővel vagy hálóval szedd össze őket és úgy tedd a nevelőbe.

2011. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

értem, csak én úgy hallottam, hogy közvetlen szülés előtt kicsit elcsúcsosodik a pocakjuk. erre írtam:P

de akkor inkább hagyom, és mennek a nevelőbe a kicsik.

Köszi a segítséget!!! Jaj de izgulok:D

2011. febr. 16. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Én már raktam halat szülőszobára, mert azt hittem szülni fog, aztán még egy hónapig nem történt semmi, a szülőszoba a másik aki mellett volt és szegéyn egész nap azon ügyködött, hogy hogyan jusson át a többi halhoz.

Mindig csak át akart menni a nagy akiba, és ott nézegetett át a többiekhez :D

Aztán megúntam hogy nem szül és visszatettem, mondván hogy nem kínozom tovább, mert minek :)


Ez nem xipho volt, hanem egy amanda lazac. A xipho az nem tudom milyen gyorsan szül, vagy meddig terhes, erről halvány fogalmam sincs. Az amandám meg egyszerűen csak dagadt volt, én meg hülye. Az még azóta is hájas, már vagy fél éve.


De hát utána nézhetsz. Valahol biztos leírják hogy a xiphonak mennyi idő kell.

2011. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!

Utolsónak: Jó, hogy nem fialt a halad, mivel ikrákat rak. És mivel egyedül volt a nőstény, ő nem tudja megtermékenyíteni az ikrákat. Ezért kell mellé is egy hím aki ezt megteszi.

2011. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Hát figyelem őt majd, és kiderül, hogy jönnek-e a picikék:)

Murr! A "csodás" képek alapján is úgy gondolod, hogy várandós, vagy csak a viselkedésük alapján? Egyébként a hím mindig kíséri, követi a nőstényt!

2011. febr. 16. 19:18
 8/9 anonim ***** válasza:

16:05 hát az lehet, de ikrát sem rakott, az biztos, kölünben meg kerestem neten akkor infót róla, csak azt sem tudtem, hogy amanda lazacnak hívják, azt tudtam, hogy parázs lazac, úgy meg semmi infó nem volt róla, hogy egyáltalán irkát rak, vagy fial, vagy mit csinál :)


De tökmindegy, mert még mindig dagi, és nem ikrázik, se meg semmit nem csinál, ez csak ilyen. Beteg se lehet, mert akkor már rég meghalt volna. Már arra is gondoltam, h hasvízkóros, de nemaz. Egyszerűen csak dagi.

2011. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

de ő reggelre lett ilyen pufók.

Lefekvés előtt (is) mindig megnézem őket, reggel meg mikor felkelek, az első dolgom, hogy felkapcsolom a világítást, és benézek hogy vannak, mindenki meg van-e:)

2011. febr. 16. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!