Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Plattym már biztos nem gyógyul...

Plattym már biztos nem gyógyul meg, ha jég közé teszem, az nem fog neki fájni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok semmit sem tenni érte már :(
2011. febr. 16. 11:33
 1/9 anonim válasza:
0%
Nem vagyok szakértő, de he élve teszed jég közé, akkor kihűl, ami nem a legkegyesebb halál...:( mi baja van?
2011. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fog neki fájni, nem érez semmit, azonnal leáll a szervezete. Ez a leghumánusabb módja egy hidegvérű állat elpusztításának... Sajnálom. Mi a baja amúgy?
2011. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itt olvastam korábban,hogy igy kell csinálni.De valahogy olyan rosszul hangzik,sztem "érezné" ha jégbe raknám.Amúgy szegénynek már minden baja van,dülledt szem,borzolt pikkely (nem hiszem h hasvízkór,mert éppen az,hogy sovány),összehúzott uszó..nem eszik,csak idegesen uszkál ide-oda már két napja.Többiek jól vannak.
2011. febr. 16. 11:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem láttam,hogy megelőztél,Murr,én is épp írtam.Köszi a választ.Nem tudom sajnos mi lehet a pontos baja,feljebb leírtam a tüneteket.
2011. febr. 16. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Hm. Hát ez elég súlyos, nagyon figyelj a többiekre, mert minden ilyen parazitás, bakteriális megbetegedés fertőző. Csinálj majd részleges vízcserét, remélem a halat elkülönítetted.


Ahogy mondtam, a jég egy hidegvérű állatnak nem okoz fájdalmat, teljesen más, mint egy melegvérű, nem fog vergődni, nem lesz kétségbeesve, kíméletesebb, mint fejbevágni azt a pici halat.

2011. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi,igen,elkülöntettem,vizcsere is volt,több,mint felét kicseréltem.Van amúgy olyan betegség,ami nem látszik kívülről? Olyan,mint bélférgesség vagy hasonló.Mert gyanakodtam erre az egy halra már egy ideje,néha-néha összehúzta a farkát,de csak néha,ezért azt gondoltam,csak beképzelem hogy baja van.Evett,rendes színe volt,csak ez a farokösszehuzás volt gyanús(legalább 2 hónapig csinálta ha nem több).És most pont ő betegedett meg.
2011. febr. 16. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, ezek összetett dolgok, nehéz így megmondani. A betegségek, tünetek között rengeteg az összefüggés, nem mindig egyértelmű a dolog. Például kizártad a hasvízkórt, mert bár borzoltak a pikkelyei, de nem nagy a hasa. Ez hiba, egy-egy betegség lefolyása más és más, ami le van írva az egy általános összefoglalás. Én többmindenre tudok itt gondolni: vagy idős volt a hal, vagy fiatal de beteg, vagy beltenyészet miatt immunhiányos és gyenge, szintén az előbbi miatt kialakult egy enyhe gerincferdülés, satöbbi. Ha egy dolog elkezdődik, követi a többi. Ha bekerült a szervezetébe valamilyen baktérium például még a kereskedésben, tünetileg, felületesen kezelték, de a betegség megmaradt. Ez könnyen átterjed mindenre, gyomor, úszók, nyálkahártya, satöbbi. Szinte minden kórokozó megtalálható a vízben, de egy egészséges hal tud ellene védekezni. Egy legyengültet minden támad egyszerre. Ezért nem egyértelműek a tünetek, nem egyértelmű, milyen betegséggel állsz is szemben.
2011. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és mindemellett van, hogy egyik betegség felerősödik, majd enyhül, később újra támad, ilyen például a darakór. Ezért kell fokozottan figyelni az akvarisztikában arra, hogy ne tudjon ilyesmi elkezdődni, mert ha már megtörtén a baj, nagyon nehéz kezelni.
2011. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
A borzolt pikkelyt és a dülledt szemek a veseleállás tünetei. Az édesvíz állandóan áramlik befelé a halba, a vesék tartják egyensúlyban a hal testében a folyadék mennyiségét. Ha a vesék megadják magukat, akkor megnő a szövetekben a nyomás, ezért állnak ki a pikkelyek és dülled a szem. A halak veséje egyszerűbb, mint a miénk, gyakorlatilag kis tölcsérekkel kezdődik, amik a testüregből összeszedik a folyadékot. Ezért minden fertőzés, ami a testüregbe jut, képes eltömíteni a tölcséreket. A klasszikus hasvízkórban ez a fertőzés Pseudomonas baktérium, ezt lehet kiirtani az antibiotikummal. De a roncsolt veséken ez már nem segít, ezért pusztul el mégis olyan sok hal. Ha a pikkelyek borzolódnak, akkor sokkal humánusabb lemondani a halról, főleg ha azt sem tudod, mi lehet az eredendő oka.
2011. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!