Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nano akvárium pontosan mit...

Edi0617 kérdése:

A nano akvárium pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

10 és 40 liter közötti méretű akváriumokat hívják nano-nak, mert kicsi.


A 10 liter alatti már piko, mert az még kisebb.

2011. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
bár én a 6 literest is nano-nak hívom :)
2011. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A lényeg a nano méret.Minden berendezés arányosan miniatürizált. [link]
2011. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, elsősorban a méretről van szó, de ennél azért mélyebb dolog. Külön műfej ez az akvarisztikában, csak rutinos versenyzőknek ajánlott. Persze növényeken, meg garnélákon, vagy csigákon kívül nem nagyon lehet bennük mást tartani. Ugyanakkor szép dísze lehet egy irodai íróasztalnak, vagy hasonló helyen.
2011. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

nem olyan speciális, csak hát nyilván egy bazi nagy növény hogy néz már ki nanoban. Kicsi növényeket kell bele venni, hogy szép legyen és ne nőjön túl. Itt is van pár nano aki, kicsit lejjebb.


[link]

2011. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ilyen nano akváriumba kb 7 literesbe lehet 1db him bettát tartani?
2011. febr. 16. 19:42
 7/17 anonim ***** válasza:
Bettát nem lehet ilyen kicsibe tartani.Sőt,7 literbe semmilyen halat nem lehet!
2011. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát nem.

7 literbe max 6db red cherry garnélát tehetsz, sok jávai mohával, és egy levegőztetővel, de azt is csak max 2 hónapig, mert elszaporodik, aztán már ha 30-an lesznek nem férnek el akkor kell egy nagyobb aki nekik.


Betát meg minimum 30-40 literesbe kéne, szintén növényekkel, és egy automata fűtővel amit benyomsz 26 fokra. Egy szűrő sem árt, ami alacsony fordulaton megy, hogy ne rothadjon be a vize.

2011. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én személy szerint red cherrynek is minimum 20 litert ajánlanék,egyrészt pont a szaporulat miatt,másrészt ők is sokkal jobban érzik magukat tágasabb helyen.Tudom,mert én is tartok redeket.
2011. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
persze, de egy 7 literesbe is el lehet kezdeni, viszont a 20 literes se elég túl sokáig, nálam már 90 literbe vannak, mert szaporodnak. Persze mostmár adogatom, meg ajándékozgatom elfele mindig az újakat.
2011. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!