Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Platypus. Létezik ez?

Platypus. Létezik ez?

Figyelt kérdés

Vettem egy olyan anubiast, ami világoszöld.

A gyökere pont ugyanolyan, meg a levelek formája is mint a nana-nak. Csak a színe sokkal világosabb. Mintha nem is anubias lenne, de csak a szine miatt. Lehet, hogy valami más fényen nevelték és azért lett a színe más, és majd nálam ez is besötétedik, avagy ez valami más növény?


Esetleg létezik anubiasnak világos zöld fajtája? mert ilyennel még nem találkoztam. Végülis csak ezért vettem meg. Kicsi, meg nem is sok, de nagyon szép.


2011. febr. 17. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet kevés fény érte korábban.
2011. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
aha, hát lehet
2011. febr. 17. 11:25
 3/12 Platypus ***** válasza:
Elvileg létezik Anubias 'gold', aminek sárgászöld a levele. Én még sosem találkoztam vele, de elképzelhető, hogy ilyet vettél. Erős fényen a normál Anubias is némileg világosabb leveleket hoz.
2011. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, mondjuk van nekem több anubiasom régóta, voltak már erős fényen is, meg gynege fényen is, próbálkoztam hogy lesz szebb. De nem lett olyan világos soha mint ez.


Akkor ez szerintem tényleg az a gold lesz. Kérdeztem az eladót, hogy ez mért világosabb, amikor vettem, erre azt mondta, hát mert ez más fajta, de ez is anubias.


Ő még annyit se tudott hogy ez kis levelű marad, vagy megnőnek a levelei, vagy mi lesz ezzel. Azt se tudja mit vesz nagykerből, csak meglát valamit, ami neki tetszik, aztán hozza :)

2011. febr. 17. 12:55
 5/12 Platypus ***** válasza:
Ha jól ismered a növényeket, akkor az ilyen kereskedők hasznosak is tudnak lenni, ritka meg drága gazokat lehet szerezni potom áron. Nekem így lett 300 Ft-ért karácsony mohám, és 500 Ft-ért hatalmas Microsorum 'Widelov' tövem.
2011. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tényleg, most nézek képeket, és nekem eddig ilyesmik voltak:

[link]


Amit meg most vettem, az teljesen rikít a többi közt, és még a szín árnyalata sem olyan, ezt inkább egy világos fű zöldnek mondanám:

[link]



Képről nem gondoltam volna, mert a fotó az lehet ugye bármilyen, attól függően, milyen beállításokkal, vagy milyen fényviszonyok mellett fotózzák, így arról nem lehet megállapítani semmit sem.


Érdekes, azt hittem, hogy ez nem is anubias, csak valami átverés. De akkor ezek szerint mégis az, csak most láttam életembe előszőr ilyet. Mondjuk szerintem sokkal szebb mint a sötét. Nem is értem mért nem ezt árulják mindenhol. Pedig tök jól néz ki.

2011. febr. 17. 13:21
 7/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk én is olcsón veszek növényt, mert drágán úgyse veszem meg :) De csak ritkán találok szép növényt.

Ezt az egy kis izét is csak véletlen szúrtam ki.

2011. febr. 17. 13:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Olyan túl jól nem ismerem még, de néhányat már felismerek, és azért az jó amikor én tudom hogy miaz, a boltos meg nem tudja. Igen ez így poén. Az a gáz, hogy a halakkal is agy van. Persze sokkal több halat ismer mint én, az biztos, de amiket árul, azok közül soket ismerek én is, ő meg hülyeségeket ír ki névnek a halakhoz. A növényekhez már nem ír ki semmit, arra már csak rávágja, hogy nem tudja miaz, de azt mindegyikhez hozzáteszi, hogy kis fényen gyorsan nő, sőt amelyiket kiválasztom, mindig arra mondja ez nő a leggyorsabban. Persze hogy hülyeségeket beszél, de nem is veszem komolyan :))
2011. febr. 17. 13:30
 9/12 T.B... válasza:
2011. máj. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 T.B... válasza:
az a gond hogy nem magyar a szöveg
2011. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!