Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajporszívózást hogyan?

NRichárd kérdése:

Talajporszívózást hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy szívócsövem csak igazából nem egész 100% os a megoldás mert nemtudom elég közel vinni a talajhoz és nem nagy a siker valami házi praktikát nem ismertek erre a célra? Tudom ha veszek nagyobb leszívót akkor megforgatja a köveket is de nincs rá per pill keret :D. Szóval? :D
2011. febr. 17. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Szereloj a végére egy fél literes flakont, aminek levágod az alját. Így hosszabb lesz a cső és ráadásul az aljzatot sem szívja le, csak a koszt. De ha így sem elég hosszú, akkor mezőgazdasági boltban kb. 100-200 forint egy méter gumicső, bármilyen keresztmetszetben.
2011. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na valami ilyem ötletet vártam :) nem a hosszúságával volta gond hanem hogy felszívja a kavicsot is :D de ez a flakonos sztem be fog jönni :) köszönöm
2011. febr. 17. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, ez be, ugyan ezt árulják talajporszívóként ezeöccázé, csak azon szebb a flakon :D
2011. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát enyém is ezeöccá votl és nem flakonos :D akkor nagyon átvertek :D és nem is most volt :( :D
2011. febr. 17. 16:37
 5/10 anonim ***** válasza:
hát elég nagy átverés nekem is van ilyen:(
2011. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:
Én ezeré vettem az enyémet, és még a vizet se szívja fel :D Valami kézi nyomkodós pumpa van rajta, de hiába nyomkodom, nincs elég lendület benne. Ha meg megszívom, akkor szintén a hülye pumpa miatt nem tudom elég erősen hogy meginduljon. A boltos esküszik, hogy 10 éve ezt a típust használja. Én maradtam a szimpla gumicsőnél és a szivornyázásnál. Legalább egy liter akváriumvizet lenyeltem eddigi életem során :D
2011. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pedig 2600 ft-ért vettem, de végülis jól müködik, csak nagyon rövid a cső rajta.
2011. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Platypus jót kacagtam rajtad:D enyém is ezer vót' még fénykorában. Csak van amikor olyan retket szívok le, hogy eldugul az egész :D
2011. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Platypus nekem is kézipumpás a dolog. De nekem működik. Igazából első alkalommal észleltem h szivárog de megragasztottam. :D Na szóval megcsináltam vele most az akváriumot (kézipumpás szívócső plus kólásüveg) tökéletes. Ennyira precíz egy cuccot venni sem lehetne. Belenyomtam a kavicsba fel se emelte a kavicsot de a trutyit mind. :) Örülök ma is alkottam valamit a segítségetekkel. :) Elültettem szépen a virágokat és kiültettem egyet a tartóból. :D holnap plefotózom :)
2011. febr. 17. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:

én sima csővel úgy csinálom, hogy megtöltöm csap alatt vízzel, a két végét egymagasságban tarva, majd az egyik végét befogom az újjammal, aztán viszem az akihoz, alá a vödröt, egyik végét akiba, másik végét meg vödörbe és akkor engedem el a cső végét, amikor már a vödör felett van.


így átmegy a víz, és nem kell a száddal szívkodni

2011. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!