Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízköves akvárium tisztítása...

NRichárd kérdése:

Vízköves akvárium tisztítása vegyszerrel?

Figyelt kérdés
Kaptam kishalaknak egy kisebb aksit. Teknős volt benne azelőtt és hát majdnem az egész vízköves. Ha vízkőoldóval kimosom aztán az egészet még jó párszor kimosom simán akkor a halaim beledöglenek vagy úgy jó lesz? Ha sehogy sem jó ti mit csinálnátok vele?
2011. febr. 18. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha vegyszerrel tisztítod, beledöglenek.

Az ecet tökéletes és veszélytelen vízkőoldó, azzal takarítsd. Vagy háztartási sósavval.

2011. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mindkettő van itthon :) és kitakarítottam kimosom vagy 40x és akkor okés lesz ?:)
2011. febr. 18. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mosni elég egyszer is, alaposan, öblíteni már kicsit többször, de okés lesz igen :)
2011. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2011. febr. 18. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Én JAR mosogató szerrel szoktam kitakaritani az akváriumot nagy takarításkor.Alaposan leöblitem utána és kész.És még egyszer sem döglött meg egy halam se tőle.
2011. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert a JAR al jobban jár :D Na de már benne is vannak a porontyok. Mondhatni tökéletes lett az ecetes megoldással és csak az én orrom bánta :D:D:D
2011. febr. 18. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
én ablakpucolóval szoktam lemosni, csak jól ki kell öblíteni utána mert megdögölhetnek tőle
2011. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
abba ott a kockázat ha az akváriumon lévő karcok vagy a szilikon réseiben bent marad és feltöltésnél egy idő után kijön. de kicsi a valószínűsége de azért ott van :D
2011. febr. 18. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:
én sima tömény ecettel szoktam, azzal minden vízkő tökjól lejön. Még a fürdőszoba tükröt is azzal tisztítom.
2011. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!