Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A lakóhelyem közelében van 1...

Balazs20110110 kérdése:

A lakóhelyem közelében van 1 kis patak, melyben van valamilyen féle moha. Szerintem forrásmoha. Az mehet akváriumba? Valamilyen kezelésnek alá kell vetni előtte?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 17:12
 1/9 A kérdező kommentje:
22-24 C°-os vízben megmarad?
2011. febr. 23. 17:14
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szedd le mert azért szigorúín büntetnek!:D

Egy kis ismertető: [link]

De sztem ellenne !!:))

2011. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Védett?:D
2011. febr. 23. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Én ugy tudom hogy a legtöbb moha védett:D:DÚgyhogy a biztonság kedvéért előbb érdeklődj valakitől,:))
2011. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedjünk már...ha védett lenne akkor miért árulnák a boltokban? :)


[link]

2011. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetris ***** válasza:

Vajon, ha abból a védett mohából elvesz egy kis tenyérnyi darabkát, akkor azért is megbüntethetik?

Ki tesz erről jelentést? Ki büntet?

2011. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már jártam úgy!!Boltokban pedig azért árulják mert az dísz
2011. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:
A forrásmoha nem védett. A legtöbb természetes élőhelye viszont igen, ha büntettek, akkor ezért büntettek. Begyűjteni nem érdemes, mert a hideg vízhez alkalmazkodott példányok rosszul bírják az akváriumot. Inkább vegyél boltban, azok a forrásmohák biztosan tűrik az akváriumi körülményeket. Ha mégis begyűjteni szeretnéd, akkor ajánlott hosszú hónapokig karanténozni és alaposan fertőtleníteni.
2011. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én meg se kérdeztem volna senkit, csak vittem volna haza a helyedben egy kis zacskóban.


Amúgy én egy boltban néztem mohákat, terráriumba voltak, az nem vizi volt, hanem olyan ami bárhol terem. Azt konkrétan az eladó az erdőből szokta hozni, azt mondta.

2011. febr. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!