Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csináljak egy fél vízcserét?

Csináljak egy fél vízcserét?

Figyelt kérdés

90 literes akváriumból kb 1 hete kiszedtem az összes gyorsan növő növényt, és csak a jávai mohákat hagytam benne. Emiatt tegnapra a moha zöld algás lett.

A lámpát lekapcsoltam és Tetra AlguMin nevű algaölő szert nyomtam a vízbe. Hatóanyagoldat: Monolinuron 1,5mg/g.


Nem tudom mi ez, de a Red cherryk mintha kicsit lelassultak volna tőle. Csak én parázom túl, vagy ez ártalmas nekik? Nem akarom kinyírni őket, csak az algát.


2011. febr. 24. 02:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Azonnal fél vízcsere. A garnélákra kifejezetten veszélyes minden vegyszer. Könnyen megölheti őket, illetve terméketlenné válnak, örökre. Garnélás akváriumba semmi ilyesmit nem szabad lötykölni.
2011. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nyau, hát jó
2011. febr. 24. 10:58
 3/5 A kérdező kommentje:

Lassú vagyok, 20 percig tartott a vízcsere, na megyek dolgozni. Amúgy még nem döglött meg senki.

Na köszi azért, hogy írtál.


Csak egy fél vízcserét csináltam kb, aztán félreraktam vizet, majd lehet még valamikor folytatom.

2011. febr. 24. 11:11
 4/5 Platypus ***** válasza:
Sikeresen kiválasztottad a létező legrosszabb megoldást az algák ellen. Először is a zöldalgák alapfelépítése megegyezik a zöld növényekével, tehát nem lehet őket hatékonyan irtani, csak a növényekkel együtt. Ez a szer irtja a zöldalgát, de különböző mértékben káros a rendes növényekre is. Ha sikeres is az irtás, a vized telemegy káros anyagokkal a bomló algákból, ami tökéletes kiindulópont egy újabb algásodáshoz. A garnéláid jó ha megússzák. És mivel olyan feltételeket teremtettél, amik zöldalga képződéshez vezetnek, hosszú távon nem is szabadulsz meg tőlük, amíg nem változtatsz. Például visszaraksz valamennyit a régi növényeidből. Vagy legalább úszó májmohát a víz tetejére. Minél erősebb a fény, annál kisebb ammóniamennyiség elég az algák beindításához. Vagy az ammóniát redukálod egy erősebb szűréssel vagy a növények visszatelepítésével, vagy a fényt csökkented. Az utóbbi nem tökéletes megoldás, mert az ammónia a garnélákra nagyon mérgező. A garnéláknak még az alga is jobb lenne, mint amit csináltál.
2011. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó. Az állatok élnek, és ricciát majd szórok a tetejére.


Tud valaki sötétzöld színű növényt, ami gyorsan nő?

Jobban tetszik most hogy egy színű az egész.


A világos növények nem illettek bele, azt megkapta barátom, és nem rakom vissza.

2011. febr. 24. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!