Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy hogy a 65 literes akváriu...

Hogy hogy a 65 literes akváriumba,20W világítás alatt szépen nőlnek a tündérhínárok, pedig sok helyen olvastam hogy erős világítást igényelnek. (? )

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja.
2011. febr. 27. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, passz. Ha pont a cső alatt vannak, és jó minőségű az a világítás, amit használsz, kicsi a vízmagasság és pont jól beletrafáltál az igényeibe egyéb téren, akkor elképzelhető. Ráadásul a kapott természetes fény is sokat számít.
2011. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
100%
Anno 0 világítással, egy viszonylag sötét szobában neveltem tündérhínárt. Az ablak előtt voltak üvegben, és az a kevés természetes fény pont elég volt nekik. Mesterséges fényen viszont 0,7 w/liter alatt sem maradtak életben. A képlet tehát bonyolultabb, mint elsőre látszik. Ha írnál többet az akváriumodról, akkor ki lehetne totózni, mi nálad a trükk.
2011. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem sok természetes fényt kap, nem a világítás alatt van a hínár, és a víz magasság nem kicsi, hanem nagy.

A fénycső : Tungsram Daylight tipusú.

2011. febr. 28. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, biztos, hogy a nap is besegít nálad.


Nálam karolinai hínár volt 40 wattal világítva 30cm magas akiban, ott végülis elvolt, de nem volt olyan sűrű.


Aztán átraktam barátoméba, 40cm magas akvárium, 70 literes és 70 watt daylight fénynyel.

Ebbe az akváriumba minden algás szokott lenni, ezért raktam bele hínárokat, és sok gyorsan növő akármit, és ricciát is a tetejére ami kicsit árnyékolja a fényt.


Na de pont ma néztem, hogy olyan szép lett a hínár benne, hogy csodálkoztam, hogy jé, ez ilyen is lehet? :)


Másmilyen hínárom nincs, de különben lehet, hogy ebbe többféle hínár is megmaradna. Meg akkor nálad is biztos.

2011. márc. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!