Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet fátyolfarkú aranyhalat...

Lehet fátyolfarkú aranyhalat guppival és neonhallal együtt tartani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Az aranyhal hideg vizi, a neonhal trópusi. Másfelöl a guppis és a neonhal az aranyhal kajája lenne.

Amúgy lefogadom hogy úgy kb egy 20 literest akarsz használni erre a célra. Eltaláltam?

2011. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem találtad el, 120 literes, nem tudom miből feltételezed ezt....Mindenesetre én nem ilyen lekezelő hangnemben kérdeztem, és még kezdő vagyok.....
2011. febr. 27. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben bocsánat, csak tudod, rengeteg olyan kérdés született már ahol 10-20-30 literben akartak aranyhalat tartani.

[link] <-- itt tudod megnézni a halak igényeit. Én inkább elfeledném a guppit és a neont és úgy 3-4 aranyhal, vagy neon és guppi. Sajnos ez a 3 mas nem működik.

Ha rá szánsz még pluszba olyan 80 litert (200 l)akkor már tarthatsz benne az aranyhal mellé naphalat, ami a hazai vizeinkben nagyon gyakori. (és egy jó délutáni elfoglaltság)

2011. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors választ!:)
2011. febr. 27. 19:47
 5/12 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem a fátyolos aranyhal mellé a naphal elég rossz ötlet, a naphal rendszeresen uszonyt reggelizne. Vérbeli sügér, azok minden jó és rossz szokásával. Jobb párosítás mellé a kínai razbóra, ezt a fajt akár csalihalként is megvásárolhatod.
2011. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor bocsánat.

Csak a naphalat elég sok helyen olvastam hogy szoktak akváriumban tartani, ezért gondoltam.

Még egyszer bocsánat.

2011. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, tarthatsz. Adott egy 250 literes akvárium. 2 részre van osztva, egy üveg lappal. Nem folyik át a víz sehol. Tarthatod benne a halakat. Jobb oldalon az aranyhal, baloldalon pedig a guppi és a neon. Hátránya: mindenből szinte 2 kell.Előnye: mind a 2 élőhelyű halat tarthatod egyszerre.
2011. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Egyéb hátránya, hogy az üveg rossz hőszigetelő... Akkor már 2 külön akvárium, jó nagy légréssel.
2011. febr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az aranyhal megeheti a neonokat meg a guppikat de ez nagyon ritkán történik
2011. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. febr. 28. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!