Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tubifexet nem kell valahogyan...

Tubifexet nem kell valahogyan fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

pl. sóval, v 1 kis metilinkékkel..utána meg lemosnám. Egyszerűen nem merném berakni csak úgy az aksiba. Főleg mikor árusítsák szoktak adni némi iszapot is vele, hogy bírjanak ki pár napot. Pfúj..^_^

(Egyébként mit eszik a tubi? :S)


2011. febr. 28. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én mikor tubifexszel etettem, akkor csak annyit csináltam,hogy jó alaposan kimostam előtte azt az adagot,amit a halaknak akartam adni. Addig mostam,míg csak volt köztük iszap,piszok. Azután mehettek a halaknak. Apukám egyszer vett tubifexszet, s nem mosta ki, csak belerakta a halaihoz. Kipurcantak.. én pedig ugyanabból a tubifexből adtam nekik,csak előtte kimostam alaposan őket, és semmi bajuk nem volt a halaknak. Azt nem tudom,mit esznek mert sose etettem őket,nem is kellett mert pár nap alatt elfogytak. De elég piszkos kis állatkák,ugyh rendszeresen kell őket mosni mert ha nem mosod,elpusztulnak.
2011. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint a tubif. is elpusztul,ha nem mosod át őket rendszeresen.
2011. febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél szárítottat az tiszta.
2011. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gfero ***** válasza:
64%
agyáll nekik fagyasztott tubit,evvel biztos nem cipelsz be semmi fertőzést.
2011. febr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
Fogsz egy lapos vajasdobozt, a tetejét kivágod, hogy csak a pereme maradjon, és egy kis szúnyoghálót applikálsz bele pillanatragasztóval. Kimosod a tubit, aztán bepakolod a dobozba, melléraksz egy követ súlynak, és az egészet berakod a WC tartályba. Ott rendszeresen cserélődik fölöttük a víz, a tubik belei kiürülnek, és az oxigéndús vízben sokáig életben maradnak. Az alaposan kimosott, kiéheztetett tubival nem szokott baj lenni. Hiába fertőtleníted, a belük tele van iszappal, oda nem jut el a metilinkék.
2011. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell fertőtleníteni, csak rendszeresen át kell mosni.
2011. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Doruss ***** válasza:
Naponta többször, alaposan mosd át őket, mert másképp elpsztulnak, és mosd át rendesen azelőtt is, mielőtt beraknád az akváriumba. Mikor esik az eső, én az ereszcsatorna alá szoktam betámasztani az üvegüket, ott is rendesen cserélődik rajta a víz, persze még azért kimosom etetés előtt.
2011. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, bár érintőlegesen elhangzott, hogy 1 napot mindig várj az etetésükkel, hogy kiürüljön a béltartalmuk. Én amúgy csöpögő csap alatt tartottam őket, de mostmár csak fagyival etetek.
2011. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10 éve etetek élővel és semmi bajom nem volt még belőle.
2011. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vegyél egy nagy csipeszt a díszhalas boltban, és csipesszel add a halaknak a tubit, ne vízzel együtt.

Úgy tisztább.

Csapba ne öntsd, mert megakad a szifonnál és büdös lesz. A döglötteket csak a WC-be érdemes.

Az élő szunyoglárva jobb, mert az 2 hétig is élve marad a hűtőben, egy pohár vízben.

A tubit is rakhatod hűtőbe, csak annál minden nap új vizet kell rakni, és így se bírja pár napnál tovább.


Leghosszabb életű akkor lesz a tubifex, ha egy mini akváriumba rakod, vagy egy nagy befőttes üvegbe, és bele lógatsz egy levegőztetőt (légpumpát).


Ha meg ugyanezt szunyoglárvával csinálod meg, akkor hamar kikelnek a vízből, és ott fognak repkedni a szunyogok a lakásodban. De ezek a lagymatag szúnyogok, nem igazán csípnek :)


A szunyoglárvát jobb a hűtőben tárolni, mert ott lassabban kelnek ki.


De a legjobb, ha nem veszel egyikből sem sokat, csak olyan kis adagot, ami 4 napon belül elfogy.


A tubifex az iszapból apró kis baktériumokat eszik talán.

2011. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!