Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyógyulhatnak a halaim?

Meggyógyulhatnak a halaim?

Figyelt kérdés
úszonyrothadás után most hasvízkór lett,3 neonom szeme kidülledt ,és elment a színük.Szinte fehérek.nem esznek ,csak gubbasztanak a bújkálóba.Ma raktam nekik baktopur direktet a vízbe .
2011. febr. 28. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Neon betegség: nem sok esélye van a túlélésre.
2011. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szerintem meg hasvízkór!
2011. febr. 28. 15:21
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem hasvízkórra utal a szemkidülledés és a fakulás. Miből gondolod, hogy az? Hasvízkór tünetei: a hal folyadékkal telve felpuffad, az úszók alapja kivörösödik, kis bevérzések a szem körül, lassú, fáradt viselkedés, étvágytalanság. Inkább valamilyen bakteriális fertőzésre utalnak a tüneteid.

[link]

[link]

[link]

Itt nézz szét, van még pár ilyen oldal.

2011. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A tünetek szerintem meg hasvízkór ,már utánanéztem.Hosszú fehér ürülék,felpuffadás,szemkidülledés,étvágytalanság ,csak a fakulás nem stimmel.
2011. febr. 28. 16:39
 5/19 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek a parazitás, bakteriális betegségek együtt járnak, általában nem lehet egyikről vagy másikról beszélni. Sajnos ennyire előrehaladott állapotban már nem sok esélyük van a halaidnak. A rossz tartási körülmények... (Nem feltétlenül nálad, a kereskedésben is elkaphatták.)
2011. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor most majdnem csak feleslegesen raktam gyógyszert be nekik ?3neon olyan,a többi halaim nem ,de sajnos nem tudom most különszedni a betegeket.
2011. febr. 28. 18:06
 7/19 anonim ***** válasza:

Miért tetted volna feleslegesen? Betegek, nem? A többi meg simán elkaphatja, szóval megelőzésképp semmi bajuk nem lesz tőle. Most várj, hátha csoda történik és felépülnek.

Jó lenne ha leírnád, hogy mekkora az akváriumod, milyen szűrőt használsz, milyen időközönként cserélsz vizet, mennyit, és milyen módon.

2011. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
54l aki,8 neon 4 kolibri 2 szívóharcsa ,fűtö 24c állandóan,szivacsszűrő légpumpával,élő növények,heti részleges vízcsere,mulmozásal.fagyasztott kajával etetek,heti 1x lemezessel
2011. febr. 28. 18:19
 9/19 gfero ***** válasza:
azt a 3 beteg halakat ne hagy egybe a többiekkel.kezeld őket külön bár nem sók esélyt látok már náluk a gyógyulásra ,de hátha
2011. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 gfero ***** válasza:
ja most olvasom hogy nem tudod különtenni akkor kezeld a többiekkel ennél jobbat már nem tudsz tenni.
2011. febr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!