Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljunk az ijedős...

Mit csináljunk az ijedős halakkal?

Figyelt kérdés
Sajnos pár napja a párom etetéskor véletlenül visszaejtette az akvárium fedelét (fatetős) és odakoppant az akvárium oldalához. A halak (kb. 6 féle Malawi-tavi sügér) azóta, ha odalépünk az akváriumhoz, vagy elmegyünk mellettük, pánikszerűen menekülnek, koppannak neki az üvegnek és hasonlók. Nagyon félnek. Mit csináljunk velük? Reggel 10kor mentünk el otthonról, azóta se voltunk otthon, én lassan már megyek haza. De azóta le van kapcsolva a neon, tulajdonképpen tegnap este óta sötétben vannak. Gondoltuk, hátha így megnyugszanak, remélem igen, de mi van, ha még mindig félősek? Mit lehet ilyenkor tenni?
2011. febr. 28. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy lekapcsoltátok a fénycsövet. Néhány nap alatt megnyugszanak, nem kell aggódni értük :) Egy darabig óvatosan mozogjatok mellettük, hamar elfelejtik a traumát :)
2011. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi Murr! Már itthon vagyok, most felkapcsoltam nekik, óvatosan adtam nekik egy kis kaját, a bátrabbak már jöttek is, de még nagyon érzékenyek a legkisebb koppanásra is. Sajnos elég magasról csapódott vissza a tető, szóval szólt szép nagyot, meg gondolom jó kis rezgést keltett, amire ugye ők nagyon érzékenyek. Még jó, hogy van rajta ilyen szivacsos tappancs és nem tört el az akvárium...szép lett volna, 300 literes. :) Remélem tényleg rendbe jönnek pár nap alatt. Sajnos azonban esedékes lesz megint egy nagyobb trauma nekik, le kell válogatnunk belőlük, így le kell eresztenünk a vizet egy hordóba, aztán majd vissza, mert csak olyan 10 centis vízben lehet kiszedni őket, másképp lehetetlen, csak szétstresszeznénk őket. Még így is félek, hogy mi lesz velük. :( Na mindegy. :) Köszönöm még egyszer!
2011. febr. 28. 17:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Nah mire leírogattam a mondandómat, már elég sok itt van elöl, ficánkolnak a külső szűrő áramlásában. Imádják. Remélem jót tett nekik ez a sötétség, most úgy tűnik igen. :)
2011. febr. 28. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:

:)

Hát igen, nem egyszerű velük:) Sok sikert a vadászathoz!

2011. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Építs egy ilyesmi szerkezetet, csak 5 literes ásványvizes flakonból mert annak a szája is nagyobb. Abba be tudnak úszni a halak. Egy kis kaját kell rakni bele, de így kell szétvágni az üveget, hogy befelé tölcsér legyen, és akkor beleúsznak és nem találják meg olyan gyorsan a kiutat. Egy próbát megér.


http://www.youtube.com/watch?v=Xb_k2Wg9ayI&feature=player_em..


Én kis flakonnal kis halakat fogtam így, pl a neon halak azok úgy belemennek és ki se tudnak jönni, bár azok nem túl okosak.

2011. márc. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de jó, szerintem ezt kipróbáljuk! Bár nem tudom, hogy a 12-15 centis sügérek beleférnek-e majd, de egy próbát tényleg megér majd! :)
2011. márc. 1. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!