Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új szűrőt kellene vennem. De...

Doruss kérdése:

Új szűrőt kellene vennem. De milyet?

Figyelt kérdés

54 literes Aquael szett akváriumom van, alig több mint egy éve működik és bekrepált a szűrő. Meg amúgy is már gondolkodtam, hogy újat veszek, mert elég gyenge.

De akkor most milyet? Milyen teljesítményűt? Van olyan, ami egyszerre biológiai és mechanikai szűrő is? A mattenfiltert tanácsolták nekem többen is, utána néztem, de azt nem nagyon szeretném.

Milyet vegyek, mit vegyek figyelembe vásárlásnál? Minden tanács jól jönne. Előre is köszönöm!


2011. febr. 28. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mekora akváriumod van?
2011. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
boccs nem figyeltem
2011. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
pl.liquid filter at-f 301,sera fil 60
2011. febr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Frontosa ***** válasza:
100%

Vagy veszel egy nagyobb szűrőfelületű belső szűrőt (Pl. Eheim Pick-up 2010-kb.6000,-Ft), vagy egy kisebb belső szűrőt egy külsővel (Pl. Tetratec ex400-össz kb. 20000,-Ft).

Bár én anyagi okok miatt az előbbit javasolnám, ekkora akváriumot még simán elbír egy belső szűrő (csak a nagyobb szűrőfelületre figyelj).

Üdv,

2011. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

első vagyok


igaza van

2011. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az eheim puck up sorozattal én is elégedett vagyok, de az aquaballjuk is jó. Teljesítményre pedig legalább 300 liter/órás legyen, illetve az ajánlott akváriumméretet oszd el kettővel, tehát 100 literes akváriumhoz való már korrekt. Persze az áramlást majd ügyesen lődd be, nem a centrifugálás a cél.
2011. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem bevált Eheim Pick Up sorozat, én ezt ajánlom. Még az ivadékoknál is azt használom légpumpás szivacsszűrő helyett, egy kis átalakítással persze.
2011. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utánanéztem, az Eheim PickUp 2010 megfelelne szerintem, de az nem baj hogy 160 literig van? Mert az már vagy a 3szorosa az akvárium méretének... Vagy ez azon múlik, hogy mit állítok be?

2011. febr. 28. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy beférjen az akváriumba. A kiömlő nyílás fel és le mozgatható, ha teljesen felhúzod akkor van maxon a teljesítmény, érdemes az akvárium valamelyik falának irányítani, így nem fogja zavarni az élőlényeket az áramlás.
2011. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként 54 literes aksinál nem kellesz túl gyakran tisztogatni a 2010-est.
2011. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!