Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 darab eheim 2213as classic...

2 darab eheim 2213as classic szűrő és 1 darab eheim profesonel3 2075-ös ugye elég egy 600 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez így rossz összeállítás. A 2213-as 20 ezer forintba kerül és 3 literes szűrőtartálya van. Nevetséges. A 2075 már 6 literes, azzal már lehet kezdeni valamit. De ez így összeszámolva 90 ezer forint. Akkor már vennék egy 30 literes hordót meg egy vízpumpát, még szűrőanyagokkal sem lesz 90 rongy. De biztosan van a gyári megoldások közül is jobb.
2011. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen brutál méretben ezt a külső szűrőt találtam ami relatíve olcsó a többihez képest.


TetraTEC EX 2400

60 900 Ft


[link]

2011. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Hát igen...

600-800 lityó körül már mindenképpen megéri csinálni egy szűrőakit, vagy egy hordót, és ha túl nagy a szűrőfelület az áramláshoz képest, akkor power head-ekkel rásegíteni belül az áramlásra. (mármint az akin belül)


Vagy ha nem akarsz ilyenekkel tökölni, akkor itt van pl. ez:

[link]


A CF 1200-asból 2 db. Annak a legnagyobb sügereket is el kell bírnia. 2-szer 12 literes szűrőtartály.

Az atman elég megbízható márka, alkatrész is van hozzá. Dupla csapokat nem árt beszerezni, a könnyebb tisztítás miatt.

2011. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
furcsa hogy ameddig csak a 2 classic szűrő volt semmi baja nem volt a porcelánsügereknek mert azok vannak az akváriumban abbol is kb 40 db a prof 3 as szűrőt plusznak helyeztem üzembe. Ez a 3 szűrő már 2130litert forgat óránként tehát több mint a háromszorosát. ezek szerint már komplett erőmű kell egy akváriumhoz! De azért köszi mindenkinek
2011. márc. 1. 09:07
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

A sügeres medencék vizét tényleg nem árt 3-szor megforgatni.

Ráadásul a gyári szűrőknél a kis szűrőtérfogat miatt, a 3-szoros forgatásnak gyakorlatilag, valósan kéne meglenni.

Ezek ugyanis csak névleges adatok, és egy biológiailag jól beállt külső szűrő, ennek a teljesítménynek kb. a felére esik vissza, és akkor szűr hatékonyan.


Ezért (is) érdemes szűrő akit barkácsolni, a nagyságrendekkel nagyobb szűrőfelület miatt elég egy elméleti 3-szoros forgatás.

Csak a barkácsolássak meg elég sok bajlódás van, meg nem is biztos, hogy úgy sikerül.

Viszont az is igaz, hogy egy házilag készített hatékonysággal rendelkező gyári szűrő kb. félmillió forint.

2011. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Annyit azért még hozzátennék, hogy láttam már 1000 liter körüli sügeres medencét 3 db. aquael fan 3-mal szűrni, és probléma nélkül elketyegett.

Igaz, elég alultelepített volt az aki.

2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!