Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Debrecenben páramentes T8-as...

Debrecenben páramentes T8-as foglalatot hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

Elfogadható áron.


A használt foglalatokról vélemény?


2011. febr. 28. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom villamossági boltban. Ha éppen nem lenne raktáron, akkor rendelésre tudnak hozni.


Nem egy olyan drága dolog egy ilyen foglalat. Szerintem nem éri meg végigbogarászni a netet, hogy hol árulnak valami kukából lomtalanításkor kiguberált darabot. De te tudod...

2011. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valóban, párszáz forintos tétel, a legtöbb villamossági boltban kapható. De ha a sima foglalatot körbenyomod sziloplaszttal, ugyan olyan páramentes lesz. A használt nem hiszem, hogy jó, mert a tömítés elöregedik, akkor meg megette a fene.
2011. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Azt tudom múltkor írtad Murr a körbenyomós módszert :)

De gondoltam megkérdezem hátha tud valaki konkrét boltot Debrecenben mert én nem nagyon tudok csak a Daniellát küldtem is nekik egy érdeklődő levelet.


A hasznnáltra meg csak kíváncsi voltam :)

Hát ha kiszámoljuk hogy nekem 6db kell a legolcsóbb amit láttam az 690ft az 4140 + 1390 a szállítás az máris 5500 :)

Igaz nem ezen múlik a boldogságom :) Meg hát az öregem ragaszkodik a páramenteshez :)

2011. febr. 28. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Az úgy valóban sok. A páramentesítés egyébként nem érintésvédelmi okokból kell, hanem mert elkorrodálódik az érintkező és nem fog világítani a cső. A szilós megoldás kijön egy ezresből és 100%-ig megbízható, tökéletes megoldás (én a páramentes foglalatot is körbenyomtam vele:D ), de a szülőket erről valóban nehéz meggyőzni.
2011. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja-ja. Nekem kb 12 évig sima mezei foglalatok voltak az akváriumaim felett. Se az érintkezőknek, se nekem nem lett semmi bajom ez alatt.

Aztán pár éve vettem egy gyári tetőt, abban gyárilag van ilyen gumitömítéses foglalat.

2011. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát lehet megpróbálom rábeszélni :)

Mert 510 ft-ért már lehet kapni tömítő szilikont/szilopasztot vagy mi a fene az :)

A foglalat meg csak 600-ba kerülne és remélhetőleg évente 1x kéne kioperálnom a fénycsövet a foglalatból :)


Én így képzelem el a dolgot --> [link] Kezdetleges Paint de megteszi :)

A foglalatnál gondolom a zöld rész is elfrodul mikor belecsavarod és akkor kell az általam pirossal "jelzett" a fénycső és a foglalat közötti részt benyomni? De gondolom óvatosan mert ha sok kerül a csavarozható rész közé akkor nagyon nehéz lenne kiszedni nem?

2011. febr. 28. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani :)

Beteszed a csövet, és ami nem műanyag, arra nyomod a szilót, kb. a rajzodnak megfelelően. Legyen nálad egy nedves rongy, azzal tudod szépen elegyengetni, simára húzni. Nem folyik, sűrű anyag. 24 óra száradás után olyan lesz, mint a gumi. Jól odatapad, ha nem piszkálod sokáig úgymarad. Viszont ha kell, nagyon könnyen eltávolítható, gyakorlatilag egyben lejön.

2011. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Okés.

Köszi a választ :)

2011. márc. 1. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!