Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent az, hogy aktívszene...

Mit jelent az, hogy aktívszenes kúra?

Figyelt kérdés
Ezt javasolták az egyik válaszba mit jelent ez és hogy kell csinálni?
2011. febr. 28. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Boltban vásárolhatsz aktív szenet, ezt vagy a szűrődbe, vagy egyszerűen áramlásba teszed. Olyan kémiai szűrőanyag, ami sokmindent megköt, gyógyszeres kezelés után szokás használni. Hosszú távon viszont nem jó, mert például a növénytápszereket is megköti. Na meg cserélni is kell, mert telítődik.
2011. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy szunyoghálóból készített zsákba beleraksz atívszenet, és a vízbe rakod. Vagy a szűrőbe is be lehet szórni. Én sose használtam.
2011. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gfero ***** válasza:
nem azt mondták hogyha van aktív szened a kezelés alatt szed ki?vagy gyógyszeres kezelés után és kéthetente nem árt beletenni 1-2 napig hogy a gyógyszermaradványokat meg az akváriumban lévő káros anyagokat lebontsa.
2011. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem hal pusztulás volt, (ismeretlen okból) és azóta gyanúsan habzik a víz.

Én javasoltam az aktív szenet, mert ilyen esetekben, amikor nem tudni sok konkrétumot, csak hogy valami nem odaillő van a vízben, sokat segíthet.

Azért kell kúraszerűen alkalmazni, mert hosszútávon a hasznos dolgokat is megköti.

2011. febr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!