Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy butaság lenne néhány...

Nagy butaság lenne néhány Bettát (1 hím,4 nőstény) egy akváriumban tartani 1-2 kubai kék rákkal?

Figyelt kérdés
Olyan 100 literes akváriumra gondoltam, sok növénnyel, rejtekhellyel, és valamilyen kiülővel a ráknak. Vagy ez így együtt megvalósíthatatlan?
2011. márc. 1. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az lenne. Ha eleséghalat akarsz akkor inkább rakj bele guppit, vagy kínai razbórát.
2011. márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem eleséghalat szeretnék. Valahol olvastam, hogy ha elég nagy a hely, és kap elég táplálékot a rák, akkor nem bántja a halakat, de nem vagyok ebben biztos, ezért írtam ki a kérdés.
2011. márc. 1. 13:25
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%
A rák ragadozó. Bármikor elkaphatja a Bettát, akkor is ha nem éhes, mert ezt mondják az ösztönei. A Betta ráadásul nem is a leggyorsabb úszó. A rák a növényeket is szétszedné. Ha rákot akarsz halak mellé, akkor a narancs törperák alkalmasabb faj.
2011. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Gondoltam hogy nem csak így megy ez. :) Mindkét faj nagyon tetszik, de természetesen nem szeretnék vérfürdőt az akváriumban, úgyhogy akkor majd külön tartom őket. :)
2011. márc. 1. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jahh, csak külön:) Nálam 150 liter körüli akváriumban kapott el egy kubai egy kifejlett vitorlást, természetesen a kedvencemet. Majdnem megtanult repülni, de aztán kapott egy külön akváriumot. Inkább nagyobb garnélákkal próbálkozz, bár akkor meg fordított a helyzet, ők lesznek veszélyben.
2011. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nahát, 150 literesben is? A kis disznó! :) Még nincs akváriumom, de nagyon sokat foglalkozom a gondolattal, ezek után pedig biztos, hogy nem teszek majd rákot a halak közé. Én egyébként még a razbórákat és a guppikat is sajnálnám eleségnek, a teknőseimnek sem adok soha élő halat.

Murr, neked ezek szerint van/volt kék rákod, mesélnél róla kicsit? Meddig él, mekkora aksiban tartod?

2011. márc. 1. 18:10
 7/8 Platypus ***** válasza:
Nézz utána a narancs törperáknak(Cambarellus), biztonságosan tarthatóak mellette kis halak is. Nem olyan könnyű beszerezni és drágább is, de érdekes és látványos jószág. A legyező és az amano garnéla is halbiztos jószágok, és elég masszívak, hogy ők is biztonságba legyenek a halaktól.
2011. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régen volt már és nem is hiszem, hogy szakszerűen tartottam, de azért leírom. Tehát egy vegyes trópusi akváriumban volt először, olyan 25 fokon (csak egyet tartottam össz-vissz), 150 liter körüliben. Zebrák, neonok, guppik, mollyk és vitorlások társaságában, mindegyikből fogyott, de csak a vitinél jöttem rá, hogy ki a tettes. Amúgy békés, aranyos és szép állatka, én kézből etettem, mert a szúnyoglárva soha nem ért le a medence aljáig. Egyszer sem fogott rám az ollójával, nem tudom, hogy ez mák volt-e, de biztosan fájna ha odakap, erős ollói vannak. Aztán ahogy mondtam, repült az akváriumból, egy ékszerteki régi terráriumába, nem tudom, hány literes lehetett. Volt egy kis szűrő neki, a berendezésre már nem emlékszem, de szeret bújkálni és könnyen szökik, volt, hogy úgy kellett visszatessékelni. Erre figyelj oda. A vedlés is nagyon szép, egyben lejön az egész páncélja, azt sokáig őrizgettem. Olyan másfél évig élt, szerintem ez kevés náluk, valamit biztosan rosszul csináltam (fűtője pl. tutira nem volt), bár nem tudom, meddig kellett volna. Most red cherryket tartok és egy tigris garnélát, ők is nagyon klasszak, de teljesen más műfaj. Remélem segítettem, sok sikert majd hozzájuk!
2011. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!