Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a mollykal?

Mi lehet a mollykal?

Figyelt kérdés

Volt három mollim vasárnap az egyik elpusztult.

Mára a másik kettő is csak a kavicsokon "pihen"

ha enni adok nekik feljönnek és virgonckodnak de utána vissza merülnek.

A víz hőfoka 25-26 fok.

Nem tudom mi van velük.

Tudnátok segíteni?


2011. márc. 1. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]


Őszintén! Betartod a fent leírt igényeiket?

Egyéb elváltozást nem tapasztalsz? Mekkora az akvárium? Milyen halak vannak még benne és mennyi? Vízcserét hogyan csinálod? Szűrőd milyen?

2011. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szerintem betartom amit kell!Bár az igaz,hogy nem 150L az akvárium mert csak 50L.

Összesen a 3 molly volt benne most már 2.

Mást nem veszek észre rajtuk.

Fiú pusztult el 2 lány maradt.

A szűrőm Fanfilter plusz.

Víz hőfok mint már írtam 25-26 fok

2011. márc. 1. 14:54
 3/15 A kérdező kommentje:
Vízcsere hetente fele.
2011. márc. 1. 14:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem viccből van egyébként a minimum akváriumméret kitalálva. A heti feles vízcsere meg rengeteg. Hagyod pihenni a vizet egy napig előtte? Azonos a hőfoka, amikor beleöntöd? Használsz valami szert az akváriumba?
2011. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Platypus ***** válasza:
Két fiatal molli bőven elfér 50 literben. Felnőttként szűk mozgástérnek, de a víz terheltsége szempontjából nem sok a 3 molli, ez most nem lehet baj. Az 50% vízcsere sem feltétlenül rossz(pihentetve vagy vízkezelővel), növényes akváriumokban így csinálják. Az én kérdésem az lenne, mióta üzemel az akvárium?
2011. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A Colisa betegség, hasvízkór és bélgyulladás is lefektetheti őket. Valóban fontos kérdés, hogy mióta vannak meg és hogy mivel eteted őket. És van-e koplalónap rendszeresen?
2011. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 gfero ***** válasza:
a mollyknak szokták sózni a vizüket 1 kanál 10 liter vízhez
2011. márc. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen pihen a víz egy napot és vízkezelőt is rakok bele(metilénkék,algaátló,,stb).Olyan a víz hőfoka mint ami az akváriumban van.

Egy hónapja vannak meg a halacskák.


Amúgy mondjatok olyan halacskát aminek nem kell 100L-es akvárium a leírás szerint mert én még nem találtam :(

2011. márc. 1. 18:49
 9/15 A kérdező kommentje:
Szúnyoglárvát esznek.Minden 5. nap nem esznek.
2011. márc. 1. 18:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Metilénkék? Algagátló? Mi a francnak?? Kiölöd az összes hasznos baktériumot, ami megsemmisítené a méreganyagokat...ezek nem vízkezelők...nem tudom mi értelme van ezeket használni, meg ki ajánlotta őket. Algagátló is tök felesleges, ha van elég élő növényed és normálisan világítasz akkor nem fog elburjánzani az alga. Vegyél 5-6 törpe szívóharcsát is, azok majd eszik az algát is. 50 literben tartható halat nem találtál? Dugig vannak vele a boltok...

[link]

Nézz körül itt...

2011. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!