Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kezdődik el az algásodás?

Mikor kezdődik el az algásodás?

Figyelt kérdés
Kezdő akvarista vagyok és eddig még csak műnövényem volt.Szeretnék tapasztalatot szerezni az élő növény gondozásából.Ennek érdekében lecseréltem a műnövényeket élőre.Két nappal később vettem egy Ancistrus-t is.Szerintem ez is egy kis lépés a profi akvaristához
2011. márc. 1. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

???

Növényektől ne várj algásodást.

Tulajdonképpen egyáltalán ne várd az algásodást, mert kifejezetten rossz dolog.

A növények elhasználják a tápanyagot az algák elől, így ha eddig nem volt alga, most se lesz.


Az algásodás akkor kezdődik el, ha az újonnan vásárolt növényeknek a kedvében akarsz járni, és túlzásba viszed.

Túlzott, ritkább esetben elégtelen, vagy rossz arányú tápozás, rossz minőségű és mennyiségű fény, és ezzel a kettővel nem összhangban lévő CO2 szint.

Ezek megviselik a növényeket, amik így nem jelentenek kaja konkurenciát az algáknak, amik elszaporodnak.


Konkrét kiváltó okok:

Sok ammónia, ammónium származékok, nitrit, nitrát, foszfát, szilikátok, kevés vas, rossz CO2 szint, sok fény.

(Meg még egy rakás dolog, de ezek a leggyakoribbak.)

2011. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alga mindig van, új akváriumnál az első 2-3 hét, egy hónap után már jelen van. Attól, hogy nem látod, attól még minden algás egy kicsit (nyálkás). De jobb, ha adsz az anciknak direkt talajlakó halak számára készített kaját, vagy adsz nekik forrázott zöldségeket (uborka, cukkini, salátalevél, borsó-ez a héja nélkül).
2011. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam, a túlzott tápozás nem viseli meg a növényeket, de ha nincs szabályozva (vízcserével) akkor felütheti a fejét az alga.
2011. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod...alga mindig van, csak nincs elburjánzva. Nem mindegy!!
2011. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ha nyálkás akkor van elég az akváriumomba de akkor majd adok nekik olyan kaját úgyis pont most vettem köszönöm ,hogy írtatok
2011. márc. 1. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

1.a nem megfelelő szűrő használata.

2.ha nincs jól megvilágítva az akvárium.

3.A túl sok eleség.

És persze ha nincs jól elhelyezve az akvárium(pl:közvetlen napfény éri...)

2011. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor remélem nem lesz mert ezeket betartom
2011. márc. 2. 15:06
 8/8 A kérdező kommentje:
boccs rosszul fogalmaztam:)azt akartam, hogy akkor minden jó
2011. márc. 2. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!