Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A betta hímem nagyon agresszív...

A betta hímem nagyon agresszív a nősténnyel! Nem szokták meg egymást! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy betta hímem és ma vettem hozzá egy nőstényt beraktam a medencébe(a habfészek már kész volt)és a hím rendkívül agresszíven udvarolt a nősténynek,szegény már nagyon fél!!!!!Be raktam a nőstényt egy befőttes üvegbe, a hím nagyon érdeklődik iránta!!!De nincsenek összeszokva!!!!Hogyan csináljam hogy békés ívás legyen?????(pár hónappal ezelőtt én már ívattam egy másik párt...az ívás sikeres is volt,de most valahogy nem megy) Kérlek segítsetek!!! Előre is köszönöm :)
2011. márc. 2. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért kell 1 hímre 4 nőstény.

Ha a nőstény nem áll készen az ívásra, a hím halálba kergeti. Összeszoktatni lehet őket, 1 akiban kialakítani a hímnek egy külön teret, hogy előbb a látványt szokja. De nagyon nem lehet felgyorsítani az eseményeket, és ívás után ugyanolyan argesszív lesz majd, ha nem oszlik meg többfelé a figyelme.

2011. márc. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gfero ***** válasza:
89%
ha a nőstény nincs felkészülve a párzásra ne enged össze szed ki és probálkoz máskor.ha külön aksiba van válaszd el egy üvegfallal egy pár napig.
2011. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ha most nem megy akkor kb: hány nap múlva engedjem őket össze???? :D
2011. márc. 2. 19:43
 4/5 gfero ***** válasza:
100%
Amennyiben kész az ívásra izgatottan reagál a hím jelenlétére,10-15 perc elteltével haránt csíkok jelennek meg testén.Ilyenkor nyugodt szívvel beengedhetjük a hím mellé
2011. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!!DE a csíkok meg vannak 100%-osan ivarérett a hím meg a nőstény is csak fél a hímtől ez a nagy baj!!! :'(
2011. márc. 2. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!