Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülnének a szüksége...

Mennyibe kerülnének a szükséges felszerelések?

Figyelt kérdés

Láttam egy Diszkoszhalas kérdést, én is nagyon szeretném őket tartani, de még nem érzem magam érettnek a feladatra, félek a nehéz tartásuktól. Már, ha egyáltalán tényleg annyira nehéz, mint sokan mondják. Akinek van ilyen hala írhatna tapasztalatokat!:)

Ha az akváriumom megvan, és a halakat leszámítva mégis mennyibe kerülnének nekik a cuccok?

Pl: ph mérő, Ro vízkészítő, Co szett....

Egy aktívszenes szűrő elég lenne nekik, vagy sem?


2011. márc. 2. 17:13
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

húha hát nem elég az én kis belső szűrőm:S

Azért kíváncsi lennék, hogy csak leírva, és olvasva ennyire bonyolult a tartásuk, vagy gyakorlatilag is. :S

2011. márc. 2. 17:32
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Belső szűrő? Ne viccelj már...500 literre lehet tenni 7-8 diszkoszt, az alatt szerintem meg nem is érdemes tartani. Ekkora akváriumhoz pedig már elég komoly külső szűrő kell (kettő sem árt). Darabja egy ekkora akváriumhoz szerintem minimum 40ezer Ft, lehet hogy még keveset mondtam. Nekem afrikai sügéreim vannak, 300 literes akváriumban, cakpakk került az egész úgy 230 ezerbe, ebben már a növények, halak is benne volt. Eleinte ennyit költöttünk rá, a rezsije ennek az akváriumnak 10-12ezer Ft havonta. Így gondolkozz, és tényleg elég kényes halak.


[link]


Olvasgass neten a témában.

2011. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

mondjuk nem is a pénz, bár azt is jó tudni mégis mennyit kell rá befektetni, de tényleg félek, hogy valamit rosszul csinálok és elpusztulnak. Az a baj, hogy így írva igazán meg sem lehet tanulni, legjobb az lenne, ha el lehetne menni egy tenyésztőhöz, aki elmagyaráz, megmutogat mindent, megnézhetem hogyan gondozza őket. De nem tudom, hogy szívesen pazarolnák ilyenre az idejüket, valószínű nem.:S


ezt olvastam egy oldalon, az akvárium méretével kapcsolatban:


Egy ilyen 250 literes akváriumban probléma nélkül tarthatunk 10 db diszkoszhalat.


Kifejlett halból azonban csak legfeljebb 6 db-ot tartsunk egy ekkora akváriumban. Egy pár diszkoszhalnak a tartásához már kisebb akvárium is megfelelõ.


A standard nagyságú akvárium mérete egy 50x50x50 cm-es, kocka alakú, 125 literes akvárium. Ez a méret természetesen csak egy a sok lehetséges megoldás közül.


nekem 125l-es az akváriumom

2011. márc. 2. 17:47
 4/21 A kérdező kommentje:

amúgy a sügerek sem lennének ellenemre:) A diszkoszokkal egyetemben őket tartom a legszebb halaknak.

De gondolom felejtsem el őket 125l-re. vagy van olyan fajtája, amit lehet?

Na meg a pakolás, tényleg nagyon átrendezik, leborítják a sziklafatat és hasonlók? Vízminőség szempontjából mire kellene figyelni?


Ha nincs kedved leírni linkelhetsz is valami tuti oldalt.


Nem diszkoszozok eldöntöttem, nem merem bevállalni, a halak érdekében:)

2011. márc. 2. 17:57
 5/21 anonim ***** válasza:
125 literben meg ne próbáld... Ahogy mondták, 500 liter egy diszkoszos akvárium, persze lehet próbálkozni kisebbekkel is, de 300 liter alá nem szabad menni. Nagyon nehéz és költséges a tartásuk, ha ennyire bizonytalan vagy, akkor inkább először "sima" sügérekkel próbálkozz olyan 300 literben, az sem lesz egyszerű, de ha már probléma nélkül tartod őket 2-3 évig, akkor érdemes diszkoszra váltani.
2011. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Elkezdtem írni, de nagyon sok lenne. Ha esetleg írsz nekem privát üzit, akkor megírom az msn címem és akkor ott tudok róluk mesélni neked meg segíteni ha ilyen halakat szeretnél. Ha nem akkor itt leírom, de ha nem muszáj nem gépelek fél órát. :)
2011. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi Murr, de írtam, hogy nem vállalom be őket, önző dolog lenne csak azért, mert nekem tetszenek, de végzetes hibát követnék el a tartásukkal kapcsoltban!

kedves sügeres válaszoló, nem szoktam msn-ezni,de ha neked mail-ben megfelel, akkor írok neked. Tényleg csak a legszükségesebb tudnivalókat szeretném:)

2011. márc. 2. 18:09
 8/21 anonim ***** válasza:
Persze jó email is :)
2011. márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
küldtem!:)
2011. márc. 2. 18:20
 10/21 anonim ***** válasza:
Még nem kaptam meg, de amint megkapom válaszolok. :) Azért írtam, hogy inkább email, mert ez diszkoszos kérdés és nem akarom szétoffolni. :)
2011. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!