Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vegyem ki a kis guppikat?

Vegyem ki a kis guppikat?

Figyelt kérdés
Születtek pici halak tudom, hogy tanácsos őket kivenni, mer a nagyok megehetik őket, de egy hónapja születtek kicsik kb 50 és azok mára elpusztultak, azok külön akváriumban voltak, összeragadt az uszonyuk tűhegyesre.. Elvittük halashoz de azt mondta tanácstalan, nem látott még ilyet, de adott attól függetlenül egy sera készítményt de semmit se használt. A vizet már a végén mikor cseréltem előtte fel is forraltam hátha a víz a baj, de ugyanúgy pusztultak tovább :S Amik most születtek jól érzik magukat a nagy aksiban, de soha nem mertem idáig bent hagyni őket, így nem tudom mit tévő legyek! Ha valaki tud kérem segítsen!
2011. márc. 3. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak olyat láttam sajnos amikor a szülö megette a piciket szoval elfogult vagyok afelé h vedd ki.
2011. márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Több részletet kellene tudnunk. 50 kisguppi felneveléséhez a minimum felszerelés (1 hónapos korig) egy 50-70 literes akvárium, 2 szivacsszűrő, vagy egy motoros, valamint ha nincs 24-25 fokos a víz, akkor fűtő. Heti 30% vízcsere náluk is kötelező, az etetéssel pedig óvatosan kell bánni. Jó, ha van jávai moha az akváriumukban. Az összetapadt úszók a rossz vízminőségre utaltak, valószínűleg túl sok ammónia és nitrit volt a vízben, ez a rossz szűrőt, kevés vízcsere, túlnépesítés, túletetés következménye lehet.


Tehát ha biztosítani tudod a fent leírtakat, akkor külön veheted őket, így nem lesznek veszélyben, nem eszik meg őket a nagyobb halak.

De ha megfelelő méretű a nagy akvárium, rengeteg a növény (főleg jávai), akkor sokan fel fognak nőni társasban is.

2011. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gfero ***** válasza:
milyen halak vannak a társasba mekkora az akvárium,van sók növényzet meg búvóhely ahová esetleg el tudnak bújni az ivadékok?nem ártana külön nevelő akváriumba rakni őket.az ivadékok nagyon kényesek a víz minőségére csináltál rendszeres részleges vízcserét,nem eteted túl a halakat ami által a víz paraméterei nagyon megváltoztak.?csak minőségi ivadék táppal lehet őket rendesen felnevelni
2011. márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy mit csinálj velük, az nagyban függ attól, hogy mi a szándékod a szaporulattal.
2011. márc. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sok segítség volt igazán! Kár, hogy az akvarisztikában ahol voltam nem tudtak semmit se mondani, így megelőzhető lett volna a picik pusztulása :(
2011. márc. 3. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!