Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem az akvarisztikát?

Hogyan kezdjem az akvarisztikát?

Figyelt kérdés

Amerikában vagyok és láttam egy kb 30 literes akváriumot 45$

-ért.Be van rendezve,szürővel,aljzatal,homokkal,kavicsokkal,még ételt is adnak hozzá.Csak éppen növény nincs benne.Azt hol szerezzek be?Először is guppit szeretnék tartani,mert kezdő vagyok és pénteken megyünk el meg venni az akváriumot.


Milyen növényt,illetve fadarabot ajánlatok ebbe az akváriumra?


2011. márc. 3. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen élőnövényt tegyél az aksiba, valamiféle alacsonyabb igényűt, mint pl. anubias nana mivel az a legkisebb, sép is. Tehetsz még bele hólyagos vízikelyhet, valamint hínárfélét (annak már vmivel magasabb az igénye) pl. valisneriát. Vasfát, szőlőtőkét, spiderwood-ot, fűzfaágat tehetsz bele természetesen előtte megfelelően előkészítve. Én azt ajánlom, hogy mielőtt ténylegesen belevágsz, olvass sokat mert innen a netről is lehet infót szerezni de mindenki mást mond, össze fognak zavarni, a könyv a legbiztosabb. (Horn-Zsilinszky)


Üdv!

2011. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Szerintem jávai mohát és finom levelű amazonasi kardfüvet telepíts az akváriumodba. A jávai mohát egyszerű kezelni, csak valamelyik tereptárgyhoz lazán odakötözöd damillal, de ez sem fontos. Néha kell átmosni csap alatt, mert beleragad a kosz. A kardfű gyorsan elterjed és ritkítani is kell néha, valamint a halak is szeretik. A kardfüvek közül ez a legkisebb. Finom homokos talajba ültesd. Ha valami fa darabot is szeretnél bele, javaslom a vasfát, szerintem az nagyon jól mutat. Egy hibája van, hogy színezi a vizet, ezért forró vízben ki kell áztatni a színét. 2-3 napos áztatás után már nem nagyon engedi a színét, de azért a sűrűbb vízcsere nem árt. Lehet más típusú fákat is kapni, de szerintem a vasfa a legjobb. Remélem hasznos lesz.

2011. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Csak ne felejtsd el, hogy egy rendes akváriumot beindítani nem 2 nap. Előbb tervezd meg a lehetőségeid által. Mennyit szánsz rá, milyen körülmények lennének (víz, hőmérséklet, elrendezés stb). Előbb olvass, mert ha bizonyos szabályokat nem tartasz be hamar elalgásodhat az akvárium. Ajánlom még a szőlőtőkét és a fűzfa gyökerét, vastagabb ágát. Ne felejtsd el ezeket kifőzni. Különböző Cryptocorine fajokat is tarthatsz. Elpusztíthatatlanok, akár csak a hólyagos vizikehely.
2011. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

A hólyagos vízikehely érdekesen mutatna 30 literben, méter fölötti leveleket hoz. Az Anubias nana és a gömbalga jobb választás ebbe a méretbe, ezek a legstrapabíróbb növények. Ha van legalább 15w világítás, akkor a mohák és a kisebb Cryptocoryne fajok is jól mutatnak, például a Cryptocoryne nevillii.

A halas boltokban árulnak fákat, olyat válassz, ami neked tetszik színében és formájában. Felénk a választék a következőkből áll, szerintem ezek arrafelé is kaphatók: vasfa, mopani fa, red moor gyökér, szavanna gyökér, mangrove. Ha megvannak a növények, rendezd be az akváriumot, kapcsold be a szűrőt és a világítást, és várj a halakkal legalább 2-3 hetet. Válassz inkább endler guppit, ez a faj kisebb, jobban elfér 30 literben.

2011. márc. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!