Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a xiphoimmal?...

Mit csináljak a xiphoimmal? Többi lent

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött a történet, hogy októberben vettem 4 xiphot, 3nöstényt és egy hímet. Időközben ettek, nőttek és az egyik nőstény átalakult (most is folyamatban van a szép kardfarka növekedése). A régi hímmel mióta új tudatára ébredt egyfolytában egymást gyepálják. Eddig olyan nagy nyugi volt, most akárhányszor az akváriumot nézem mindig megy a csata. Aggódom vajon mi lesz a vége ennek? Nem akarok megválni egyiktől sem, ők a kedvenceim, gyönyörűek! Azt sem értem miért változott át? Töketlennek tartották a csajok a régit? De amúgy a régi hímem provokálja a bunyót, szóval ilyenkor még is tökös?
2011. márc. 4. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen már nálam is volt sokszor. Volt hogy ki is nyírták egymást. Ha tudod, rakd külön őket, mást nagyon nem tudsz csinálni.
2011. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
a hímek szoktak egymás közt balhézni vegyél melléjük még egy pár nőstényt és akkor van esély hogy nem zaklatják többet egymást.
2011. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam 3 nőstény 1 hímből lett 4 hím, pedig 2 nőstény már kifejlett volt, én sem értettem, miért változnak át, hiszen jók voltak az ivararányok.

Egy 150 liter feletti akváriumban már elmegy két hím, akkor vegyél még pár nőstényt, ha ennél kisebben tartod őket, akor kénytelen leszel elajándékozni, elcserélni, mert élete végéig bújkálni fog a kevésbé domináns. De 100 liter alatt meg se próbáld tartani őket, nem oda valók.

2011. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nőstényt venni biztos nem fogok többet, még átalakul az is...tudom, hogy nagy a helyigényük, nálam 120 literben vannak és én ezt is kicsinek találom nekik, hatalmasra nőttek. Elajándékozni se nagyon tudom, ahova vihetném ott egy darab xipho sincs, egyedül tuti nem lenne jól.
2011. márc. 4. 19:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!