Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akko szellőztetéssel meddig...

Akko szellőztetéssel meddig várjak?

Figyelt kérdés

Cserélem a garnéláim atalját gyöngykavicsról bazaltzúzalékra. A zúzalékot vagy 20× átmostam, már bennt is van a kis akváriumban, akvárium negyede vízzel.

A garnélákat és egy kis guppit áttettem egy 3 literes dobozkába addig, tehát 3 liter vizet lementettem a régiből + ami már az akváriumban van kb. még 3 liter már.

Akarok rakni ugye hozzá pihentetett új vizet. Beleraktam a szűrő-levegőztetőt. Így meddig kell várni, hogy kiszálljon a klór?


2011. márc. 4. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha pihentetett a víz, akkor már klórmentes. Egy nap alatt kimegy belőle a klór. Itt inkább a hasznos baktériumok hiánya a fő probléma. Hány literes az akvárium? Miért nem mentettél meg több vizet?
2011. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

11 literes

Most pihentetem.

2011. márc. 4. 17:34
 3/20 A kérdező kommentje:
Na tehát 3 liter van lementve egy dobozkában garnélákkal együtt + 3 liter lementve már az akváriumban és egy külön sárga vödörben pedig épp most pihentetek vizet
2011. márc. 4. 17:36
 4/20 anonim ***** válasza:
Jah akkor így szuper, azt hittem nagyobb az akvárium (ami nem is ártana, de ebbe most ne menjünk bele, mert nem ez volt a kérdés). Holnap tedd bele a pihentetett vizet is, várj pár órát és szerintem mehetnek a garnélák. De remélem jön olyan válaszoló is, aki jobban ért a garnélákhoz, én a sügérekhez értek inkább. :)
2011. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mi pihentetett és mi nem. A 3 literben nem sokáig lesznek meg, főleg ha nincs levegőztetőd. A 11 lityisben pedig le kellett volna mentened a víz háromnegyedét, a cseréhez pedig bekészíteni egy keveset a cseréhez és akkor azonnal mehetnének be. De ha te a bejáratott szűrődre ráöntötted a klóros vizet, akkor már kipusztult a bacik nagy része. Így ez esetben 1 napot várj, aztán tedd a helyükre őket, majd 3-4 naponta cserélj 15%-ot.
2011. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Holnap? Az nem lenne sokára? :S

Raktam bele levegőztetőt is a pihentetésben lévő vízbe, hogy jobban haladjon az egész menet :)

Valahol olvastam, hogy így elég 1-2 óra is, de nem vagyok biztos benne ezért krédezem.

2011. márc. 4. 17:40
 7/20 A kérdező kommentje:

Ó, ezt nem hiszem el! Mindent elcseszek!

3-4 naponta nem tudok majd csrélni, mert vasárnap elutazok.

Ilyen béna is csak én lehetek...

a 11 literből 6 litert lementettem

2011. márc. 4. 17:41
 8/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a szűrőben szerintem így is kevés baci volt, mert nem régen mostam meg, nagyon piszkos volt már.
2011. márc. 4. 17:42
 9/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk így belegondolva 11 liter víz az pont egy vödörnyi. Miért öntötted ki a többit egyébként?

Amit pedig a szűrőszivacson kosznak gondoltál, azok valószínűleg a hasznos baktériumok voltak. Már ha ilyen barnás sárnak, iszapnak tűnő cucc volt. Azért nem szabad folyó víz alatt kimosni, hanem bele kell mosni a szivacsot az akvárium vizébe.

2011. márc. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen az volt. Iszapos cucc. Óóó Istenem :'( Ez is csak én lehetek. De már sokat ment a szűrő, lógtak ki belőle ilyne kis növényszárak is amiket kiszűrt meg ilyenek. Nem gondoltam volna, hogy a bacikat látni is lehet.
2011. márc. 4. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!