Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halösszeállítás: megvan, hogy...

Halösszeállítás: megvan, hogy milyen fajtákat szeretnék, de nem tudom melyikből mennyi legyen?

Figyelt kérdés

Igazából már megvan a halak egy része. Ezek vannak most: Guppyk (kb 30 db), plattyk(3 db), xifok (egy pár), félcsőrös csukák (3 db), balloon molly (2 db), sziámi harcos hím, 2 páncélos harcsa, 5 ancistrus (még elég kicsik,egyenlőre megvannak). Amit pedig szeretnék az egy raj galaxi razbóra és/vagy egy raj neonhal, ugy 10-15 db,akár mindkettőből, ha lehet őket egy helyen tartani. Miket tarthatnák meg szerintetek azok közül amik megvannak, hogy melléjük jöhessenek a razbórák,neonok? Guppyból sok van, tudom, de már van gazdi egy részükre, igazából ugy 10 db-ot szerettem volna megtartani közülük.

Az akvárium 80 liter, szűrő van- 500 l/h ha jól emlékszem, hőmérséklet 24 fok, világítás is van. Hamarosan lesznek szép, sűrű növények-mert egyenlőre elég kevés van.


2011. márc. 7. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézus... Ne azon gondolkozz, hogy mit veszel még, hanem hogy mit tudsz AZONNAL elpasszolni. Egy 80 literes akvárium MAXIMUM 20 hal tartására alkalmas.

Itt nagyon hamar halpusztulás lesz... Anciból 1-et tarts meg, guppiból olyan 5-öt, de a többi létszám is borzasztó, elevenszülőkből 1 hím 2 nőstény kellene, páncélosokból 6. De a xipho egyáltalán nem illik ide, neki nagyobb hely kell.

2011. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy a másik kérdésedre is válaszoljak: galaxikat ebben az akváriumban nem tarthatsz, teljesen másak az igényei.

Ha szeretnél 10 neont, akkor az összeállítás:

1 sziámi

10 neon

6 péncélos harcsa

1 anci

Ennyi!


Ha pedig elevenszülőzöl, akkor:

1 anci

1 sziámi

5 guppi

6 páncélos

3 molly

3 platty


De ez is a nagyon maximum.

2011. márc. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ezen kívül a razbórát egyáltalán nem ide találták ki, legfeljebb neon méretű halakkal ajánlott összerakni, olyan pici jószág. Továbbá érzékeny a vízminőségre és az átlagos magyar csapvíznél lágyabbat igényel.
2011. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen...úgy a felét nyugodtan elpasszolhatod. Te sem fogod jól érezni magad ha elkezdenek döglődni, illetve a halak meg pláne. Mintha átmentek volna konzervbe....
2011. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ja, amúgy beleírtem a kérdésbe azt,hogy szerintetek miket tarthatnák meg abból,ami van, hogy jöhessenek a neonok,ill galaxi-k. De mivel galaxit nem tarthatok ebben,akkor maradnak a neonok. Tudom, hogy ez igy nem jó most, egyrészt ezért is szeretném átrendezni a halösszeállítást,csak nem nagyon tudtam hogy hogy is lenne a legjobb.
2011. márc. 7. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik variáció:

10 neon + 6 galaxy + 6 amanda lazac + 6 törpe szívóharcsa


Galaxyt csak tenyésztőtől vegyél, mert a boltokba vadon fogottat árulnak ami nem túl strapabíró. Ha galaxyt tartasz, akkor kezdetben 20 liter ioncserélt vizet önts az akváriumba, aztán 2-3 hónap alatt lassan lehet ezt az értéket csökkenteni, szoktatni kell őket a sima csapvízhez, aztán bírni fogja azt is. A kedvenc kajája az élő vizibolha.


------------------------


Másik variáció:

10 neon + 10 guppy + 4 csőrős csuka + 6 törpe szívóharcsa


--------------------------

Harmadik vaiáció talán:

6 platty + 6 xipho + 6 molly + 1 anci

(bár ehhez szerintem már nagyobb akvárium kéne)

2011. márc. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!