Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlás halat lehet 80...

Vitorlás halat lehet 80 literes akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Azt láttam hogy van többfajta vitorlás hal, de mondjuk egy kisebb félét lehetne tartani egy 80 literes akváriumban? vagy ti nektek van ilyen halatok? mit tapasztaltok?
2011. márc. 8. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem lehet. A különböző színváltozatok ugyan akkorára nőnek. Sügérek, párválasztók, territoriálisak, 2-300 literre való egy csapat. 150 literben is lehet már próbálkozni, más kérdés, hogy mennyire érdemes. Inkább kis rajhalakban gondolkozz, meg esetleg egy pár törpegurámiban.
2011. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
33%
Nekem anno 50 literesben volt vitorlás halam, de jó nagyra megnőtt. Sajnos a kisebbek is nagyok lesznek. 120-150 közti jó már úgy igazán a vitorlás halaknak, ha többet szeretnél tartani belőlük. Ha csak egyet, akkor elég lehet a 80 liter is, csak nem mindegy milyen az akvárium magassága és hossza. Az ilyen halaknak a magasabb és hosszabb akváriumok a jók.
2011. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
150 liternél lehet tartani 1 párt ez alatt már nem fejlődik rendesen egy ekkora hal,nagy az úszóigénye.
2011. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Másodikra ne hallgass. Egy párhoz min 130-140 liter, de mundjuk egy 126-osban már elélnek, de betegesebbek lesznek, nem lesznek olyan szépek, és nő más halakkal az agresszió lehetősége.
2011. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Lehet, ha szeretnél egy halat, ami alig tud mozogni, nem élheti ki a fajra jellemző viselkedési szokásait és amúgy is aránytalanul nagy az akváriumhoz.
2011. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, ekkorában már tartható, de...

De messze nem ideális, tehát nincs sok értelme. Legalább 40 centi magas legyen az akvárium, de inkább 50. 80 literben, ha leívnak, akkor a többi halnak nem lesz helye hová menekülni.

Ha csak leívatni szeretnéd, akkor elég a 80 literes, de én 140 tartottam egy párral és azt is kicsinek láttam.

2011. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!