Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nevelő aksiban is cserélni...

A nevelő aksiban is cserélni kell a viznek 30%-át hetente, amibe a párnapos guppik vannak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze. Sőt, mivel a nevelő akváriumok általában kis térfogatúak, ezeknél még fontosabb.
2011. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most reggel a másik guppi is megfialt, most még a szülöszobában vannak , a szülöszoba meg a nevelö aksiba ahol a többi kisguppi van, 4 naposak a többiek.Már bele engedhetem őket, vagy még hadjam a szülöszobába h egy kicsit erősödjenek? pár óráig?
2011. márc. 9. 09:53
 3/7 gfero ***** válasza:
100%
mehetnek a többiek közé a víz minőségére vigyáz az el nem fogyasztott eledelt,bomlásterméket gyakrabban szívd le.remélhetőleg azonos hőfok van a 2 akváriumba ,szoktasd hozzá az új vízhez
2011. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gfero ***** válasza:
tedd bele egy befőttes üvegbe avval a vizel amibe vannak és lassan kb 10 percenként tegyél hozzá a nevelő akváriumból egy kis vizet kb 1 órán keresztül ennyi idő alatt kiegyenlítődik a víz paraméterei és lassan hozzászoknak utána teheted a többiek közé.a befőttes üveget beteheted az akváriumba hogy azonos hőfok legyen
2011. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké.
2011. márc. 9. 10:22
 6/7 A kérdező kommentje:

ilyen aljzat tisztítóm van : [link]


Evvel hogyan szívjam le hogy ne szivja be a kis halakat?

Mit tegyek elé?

2011. márc. 9. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem most kicsi torokatum bébieim vannak :)


Most még 1 hétig egy volt savanyúságos vödörben vannak illetve lesznek és mivel naponta 2x szoktam fagyasztott eleséget adni, így naponta 2x is takarítom őket. De ők harcsák, talajlakók, nekik ez azért kell.


Guppiknál én nem takarítok, mert a korábbi szülőszoba (ami az akváriumban volt) nevelő hálóvá nőtte ki magát: aljára teszek egy üveglemezt, teszek mellé pár csigát azt oszt kész :) A maradék kaját a felnőtt harcsáim kiszippantják :)))) a hálón keresztül... gondom megoldva, miközben ők meg még hálásak is a plusz kajáért


Seras cuccot szerintem a kishalaknál felejtsd el. Menj el egy kertészeti boltba, ahol lehet kani átlátszó kb 0,5 mm átmérőjű csövet kb 1-1,5 m-t (kb 60Ft métere): az egyik végét beteszed az aksiba, megszívod, majd befogod az ujjaddal. A másik kezeddel az aljzatra irányítod a végét és kiporszívózol. Ha egy kis hal a közelébe osonna, akkor befogod a másik végét, és akkor nem kerül a csőbe. ennyi...nem kell hozzá diploma :)))


Amúgy ha sok csigát teszel bele, akkor a maradék kaja nem penészesedik be, és nem terheli agyon az akváriumot :)

2011. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!