Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 1 banánt vizbe dobok és...

Ha 1 banánt vizbe dobok és várok, magától kialakul a banánféreg, mikró?

Figyelt kérdés
anélkül h tenyészetet tennék bele.
2011. márc. 9. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

.

.

.

Nem. Élet nem keletkezik csak úgy magától, meg banánból se.

2011. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ugy gondoltam h a megerjedt közeg miatt nem-e?mert ha már van akor megél benne és szaporodik. Valami más közegtől esetleg?
2011. márc. 9. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Megerjedt közegben sem keletkezik magától élet, de a banán úgysem steril. Majd jönnek a muslicák a rothadó banánra.
2011. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:
Banánféreg nem terem egy átlagos lakásban, ezért erjesztheted, legfeljebb muslica és baktériumok jutnak bele. Papucsállatka tenyészetet készíthetsz, ha szerencsés vagy azt akár a virágvázából is beolthatod. De az csak nagyon pici ivadéknak jó és rövid ideig. A legegyszerűbb az artemia, a serás 400 Ft/zacskó, és annyit keltetsz belőle, amennyire éppen szükséged van. A zacskózott pete szinte akármeddig eláll, és egy borítékban is el lehet küldeni postán.
2011. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen rendeltem külföldről banánférget, szaporítottam is, a probléma az volt, hogy nem nagyon ették a kishalaim. Semmilyen fajta kishal sem ette.


Szóval rájöttem hogy a legjobb a papucsállatka és a sórák.

Mielőtt kikeltek a kishalak, egy kis műanyag dobozba tettem vizet és némi növényt az akváriumból, így szaporodtak benne mindenféle kis lények. Ezek a pár napos kishalaknak(ikrából keltett) elég, aztán keltettem sórákot nekik amikor már nagyobbak lettek. De ha nem valami ikrából kikelt miniatűr ivadékokról van szó, akkor már rögtön mehet nekik a sórák.

2011. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor állott víz és növények gondozatlanul pár nap mulva életet adnak élősködőknek csak ugy amit ikrából kikelt ivadékok zabálhatnának?
2011. márc. 9. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen. Az akvárium víz alapból tele van élőlényekkel.


Egy kis műanyag fagyisdobozba beleöntesz egy kis akváriumvizet és beleteszel egy adag jávai mohát(vagy valami más növényt), és pár nap múlva látszik hogy mindenféle mozgó dolgok vannak benne.


3-4 nap múlva a kicsik méretétől függően lehet kezdeni a sórákot adagolni, de csak olyan mennyiségben, ami el is fogy, mert a maradék sórák amit nem esznek meg a kicsik, azok megdöglenek és elromlik a vízminőség mivel ugye elég kicsi mennyiségű vízben vannak ilyenkor a kishalak.

2011. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!