Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy rakjak világítást az...

Hogy rakjak világítást az akváriumra?

Figyelt kérdés

15 és 20 literes kis akváriumaim vannak, de nem értem azt a világítás dolgot. Nem volt még bennük semmi, csak kaptuk és azóta is vannak. :D A lényeg, hogy nincs tetejük és szerintem nem is nagyon fogok rájuk találni. Ha vágatok rájuk üveglapot akkor arra, hogy rögzítem a fénycsövet? Vagy hogy megy ez ilyenkor? Garnélát, meg csigákat szeretnék bennük tartani, meg persze növényeket, miattuk vacillálok főleg a világítással. 1 tetőtéri ablakom van, amiről inkább a szoba közepére jut a fény, az asztalom főként árnyékban van, nem sötét, de árnyékos, gondolom ez miatt kell világítás majd. Télen 25-26, nyáron 28-32 fok van a szobámban, nem tudom ez mennyire lényeges a világítás szempontjából.


Növénynek eddig a lándzsás vízipáfrányt néztem ki, az anubias féléket és a mohát. Első kettő tudom, hogy alacsony fényigényű, de lehet kéne azért nekik világítás.


2011. márc. 9. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2011. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jaj meg még annyi, hogy egyáltalán hány Wattos kellene? Sajnos az állatkereskedésekben az eladók szinte semmit nem tudnak, ezért tőlük nehéz informálódni. :S
2011. márc. 9. 14:43
 3/13 A kérdező kommentje:
Na, ami a képen van, az egész jó megoldás, keresgélek majd hasonlót boltban. :) Köszi!
2011. márc. 9. 14:45
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát én ekkorába max mohát, egy-két kisebb szálas növényt tudnék elképzelni, amik nem nőnek nagyra.

Nekem egy 15 literesem van, ami garnélás. Abban csak gömbmoha, meg sima (forrás, vagy jávai) moha van. Világítás nem sokat megy, de így is burjánzik a moha a folyamatos árnyékban. Világítás inkább csak azért megy, hogy tudjam nézegetni. Fénycső nem is tudom, hogy van-e ilyen kis méretben. Én úgy oldottam meg, hogy kb 20db fehér ledet összeforrasztottam két sorba, párhuzamos kapcsolásban és egy már nem használt mobiltelefon töltővel hajtom, ami 5V-ot ad le. Az akváriumot tökéletesen bevilágítja, és fogyasztásmérővel megmérve valami 2-3W-ot vesz fel az egész cucc.


Még egy kérdés: Hogy tudsz ilyen melegben aludni? Én még 25 fokban is képtelen lennék rá. Ha jól befűtök és van mondjuk 23-24 fok, az már nagyon kellemetlen tud lenni. Nyáron szerencsére a ház csak ritkán, csak tartós nagy kánikulák esetén melegszik 25 fok fölé.

2011. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ilyen kis akváriumokra jó lenne 1 watt/liter, tehát 15 és 20 watt.

Az első válaszban már van egy jó megoldás, olyat vehetsz készen, de elég drága.

Másik, hogy külön külön, energiatakarékos izzókkal világítod meg őket, de nem mindegy, hogy milyennel, ezek alkalmasak erre a célra:

[link]

A harmadik megoldás, hogy egymás mellé teszed a két akváriumot, így már egy fénycsővel (vagy kettővel) végig tudod őket világítani:

[link]

Utóbbihoz kell két foglalat és egy elektromos előtét. Ezt kellene beszerelni akár egy általad kreált armatúrába (fából vagy aluminiumból lehet jókat csinálni, esetleg az esőcsatorna sem rossz megoldás).

Vagy vannak esetleg ezek:

[link]

Vagy másik kész megoldás:

Vagy készen:

[link]

2011. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes vagy, hogy ilyet meg tudtál csinálni, én sajnos képtelen lennék rá. :)

Nem tudom amúgy, hozzászoktam, ráadásul a radiátor mellett van az ágyam. :D A szobám van a lakás közepén és valahogy hozzám beszorul a meleg, a lakás többi pontján mindig csak 22-24 fok van. :) Ha nem fűtünk, nálam akkor is megmarad a hőfok 20 felett egy ideig. :)

2011. márc. 9. 14:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, köszönöm a segítséget, de én ilyet nem tudok összerakni. Megveszem az izzót de aztán tartom az akvárium felett? :D Nincs hova bedugni, hogy áramot kapjon, ilyen tartót sem tudok csinálni. :D Na nem baj, majd nézgelődök még minden fele. :)
2011. márc. 9. 15:03
 8/13 anonim ***** válasza:

A VI. Eötvös u 28.-ban az Atlantisz díszállat boltban lehet kapni 5ezer Ft-ért Aquael mini lámpát 9-11 Wattosat, 1 év garival. Ez jól néz ki, csak hát nem túl olcsó, viszont jól nőnek alatta a növények 20 literesben is. 6500K-s dayight izzó van benne.


[link]

2011. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szegedről sajnos elég drága lenne érte felvonatozni. :D Viszont ez nagyon tetszik, amit linkeltél, ilyesmi jó lenne, most már tudom mit keressek, szerintem itt is lehet kapni. :) 10000 Ft amit kiadok érte maximum, addig jöhet. :D


Annyit még szeretnék kérdezni, hogy az úgy megoldható-e, hogy vágatok egy üveglapot tetőnek és 1xűen az üveglapra rárakok egy 10-15 Wattos kompakt fénycsövet? Szóval nem lenne tartója, csak feküdne az üvegen. :D

2011. márc. 9. 15:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagy vannak ezek a vízalatti neonok, amit Murr is mutatott, ezt csak bedugod a konnektorba és világít.

meg a szemedbe is belevilágít.


pl egymás mellé rakod a két akváriumot és veszel egy 60centiset ebből aztán keresztbe rá dobod az akváriumok tetejére és kész.


[link]


Ha meg nem akarod, hogy a szemedbe világítson, akkor a gyári dobozának az alját köbevágod szikével és letakarod azzal, csak akkor már elvész a garancia :)

2011. márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!