Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elképzelhető hogy már forgat...

Elképzelhető hogy már forgat a sügerem?

Figyelt kérdés
Van 5db jégsügerem, és ma észrevettem hogy nem evett a többiekkel és olyan mintha csámcsogna valamint mintha kicsit fel lenne dagadva a torkánál. Én arra gyanakszok hogy már forgat. Viszont vannak mellette vöröstorkúak is úgyhogy nem fogja kiengedni őket. Hallottam olyat hogy ilyenkor kifogják és kimossák a szájából. Vagy csak tegyem külön egy másik akváriumba, hogy ő legyen egyedül?
2011. márc. 10. 18:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha az akkor ez az 1. ívása.
2011. márc. 10. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináljuk, hogy amikor közeledik az idő, akkor a nőstény külön akváriumba kerül. Kapjon bújó helyet, így ideges sem lesz.
2011. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez jutott eszembe. De azért még nem 100% hogy forgatna. Ma vettük észre. De azért már feljegyezem a naptárba :)
2011. márc. 10. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen forgat. És ne aggódj, ki fogja köpni, max. a többi összeszedi. Mi is egy időbe köptettük őket, de már nem foglalkozunk vele. Így is marad meg pár db, a kövek és palák alatt éldegélnek. :) Ha fel szeretnéd a kicsiket nevelni, akkor a forgatás első napjától számítva a 21-24. napon kiköptetheted. De ha nagyon kezdő vagy akkor nézz meg egy tenyésztőt vagy tapasztaltabb embert hogyan csinálja, mert nem egyszerű. Vegyél egy nevelőhálót, az aljára jó lenne ha sziloplaszttal ragasztanál egy műanyag plexit, mert alulról csipkedni fogják őket és meghalnak a kicsik (tapasztalat). Aztán ha sikerül kivenned a nőstényt (nem lesz egyszerű, sokáig ne hajkurászd ha nem megy, mert lenyelheti az ivadékokat ijedtében!!), akkor (ha jobb kezes vagy) a bal kezedbe megfogod óvatosan a halat, a jobb kezeddel pedig fogsz egy csipeszt, vagy ha ügyes vagy csak simán kézzel óvatosan kinyitod a hal száját, lefelé tartod, így ki fognak úszni a kicsik. Aztán ha mind kijött belőle, akkor mehet vissza a többiek közé a nőstény. Kicsiknek tehetsz be jávai mohát egy kőre kötözve, de nem létszükséglet. A kicsiket etesd fagyasztott cyclops-al, artemiával, daphniával, ivadéktáppal. Kb. 2 hónaposan mehetnek kifejlett sügérek közé. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, nekem is Malawi-tavi sügéreim vannak. :)
2011. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen kielégítő válasz volt. Köszönöm! Majd igyekszek. Nekem azt mondták amúgy hogy ha van mellette más halfaj akkor nem engedi ki a szájából a kicsiket. De majd különrakom és ha nagyon nem akarja kiköpdösni megpróbálom ezt a kiöntős dolgot.
2011. márc. 10. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!