Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valamilyen penész, talán...

Valamilyen penész, talán túletetés. Mire hazajöttem ez fogadott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ausztriában voltam vasárnaptól, ebben a pillanatban értem haza, első dolgom az akváriumok ellenőrzése volt. Nagynéném etetett míg távol voltam.

A nagyban semmi gond. Ám a kicsi (11 literes) egy kész katasztrófa. Ellepi a penész vagy mi a csuda. Valószínűleg túletetett a nagynéném, mert a penész rágubózott valami kis gömbre, szerintem garnélakaja.


Képek mindjárt.


Szerintem le kéne cserélni az egész akvárium vizét, mindent. Van vízelőkészítőm meg a klór,nehézfémmegkötő szerem is.


2011. márc. 11. 18:41
 1/9 A kérdező kommentje:

Képek:

Penészgubók a jávai mohán:


[link]


Egy egész penészbokor az anubias aljánál.


[link]


Gubók a szűrőn.


[link]

2011. márc. 11. 18:42
 2/9 gfero ***** válasza:
hát minél előbb cseréld le a vizet de próbálj megmenteni egy pár litert hogy hamarabb elszaporodjanak a hasznos bacik.a vízelőkészítőt használd.milyen vízelőkészítőd van.?
2011. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez a víz szerintem konkrétan mérgezett. Úgyhogy nem biztos, hogy jó ötlet lementeni belőle. De nem szólok bele, kezdő vagyok és én kérdeztem :)

Sera Bio Nitrivicem van.

2011. márc. 11. 18:45
 4/9 gfero ***** válasza:
milyen halak vannak benne?Sera Bio Nitrivicem ez nem kifejezetten vízelőkészítő hanem tisztítóbaktériumok tartalmaz . A sera nitrivec megakadályozza az ammónia és a nitrit felhalmozódását.emelet nem ártana ha tartanál otthon tetra aqua safet,
2011. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy guppi ivadék van benne és snowball garnélák. Az 5 garnélából 4et már láttam, élnek.

Vitacraft 6 az egyben, klór-nehézfém megkötő-sztresszoldó stb. szerem van még.

2011. márc. 11. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:
tegyél félre 1-2 liter vizet a régiből mert így tényleg hamarabb elszaporodnak a hasznos bacik és ennyi nem árt,én is tetra aqua safet használok
2011. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hm.

Vészesen néz ki, de nem kell aggódni, ha a garnélák megvannak, akkor nincs nagy baj.

Én nem szedném szét az akit, csak a vizet cserélném nagyon intenzíven, illetve kézzel kiszedném a penészt.


Lassan spórolj össze a 30 lityisre, ezzel csak mégtöbb baj lesz, hétről hétre, napról napra.

Meg szerintem mondtam, hogy felesleges etetni, ha nem, akkor elnézést.

2011. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos sok kaját dobált bele, csinálj egy fél vízcserét ma és holnapután még egy felet. Nem lesz semmi bajuk.
2011. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem mondtad Murr :) De semmi baj.

Szerintem se olyan nagy a vész, a kis guppi is megvan.

Rendben akkor jön a csere. És köszönöm.

2011. márc. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!