Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen módon tudnám csökkenten...

Milyen módon tudnám csökkenteni az akváriumi vízből a vízkövet?

Figyelt kérdés
Olyan módszert keresek, ami nem károsítja az állat életműködését, de ugyanakkor hatásos is.
2011. márc. 11. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Lágyítani kell a vizet, de attól függ, milyen halaid vannak?
2011. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért akarod lágyítani, mekkora az aki, mennyi időre akarod lágyítani, mennyit szánsz rá?

Ezeken múlik, milyen módszert alkalmazol.

De azért a hatásainak (ph, co2 befolyásolása) olvass utána.

2011. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ioncserélt vizet 5 literes flakonokban árulják 200 Ft-ért benzinkúton, vagy a Tescóban. Azt kell mellé önteni, azzal tudod lágyítani. A maximum az hogy a víz negyedét lágyítod, többet semmiképp ne!

[link]

pl itt megnézed, hogy ha a haladnak 15 NK-nál kevesebb kell és ph 7.7 -nél kevesebb, akkor lehet egy kicsit lágyítani, de különben nem, mert megdöglik.


Az ioncserélt víz ph-ja az 5.0 szokott lenni, a keménységét még nem mértem, de mittudomén, hát biztos nem nulla :)


De vigyázz, mert lágyítással ki lehet nyírni a halakat és csak lassan lehet őket hozzászoktatni amúgy is. A vízkövesedésben meg túl sokat nem nyersz az egésszel, mert totál lágyvizet nem önthetsz bele.


Inkább ha zavar az akvárium peremén a vízkő, akkor tegyél felülre egy csík fekete szigetelőszalagot és már nem is látszik. Belül meg egy szike / sniccer pengéjével tök könnyen le lehet vakarászni ha úgy érzed.

2011. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vízkővel semmit nem tehetsz, takarni kell.

Hiába lágyítod valamennyire, mondjuk 8 nk-ig (azt is csak lágyvizes halaknál), a vízkő ugyan úgy kirakódik.

2011. márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2011. márc. 12. 14:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem halakról van szó, hanem egy teknősről és egy rákról. Külön-külön tartom őket, de látszik a hátukon, a köveken és az akváriumfűtőn a vízkő és ebből következtettem arra, hogy valahogy csökkenteni kéne.
2011. márc. 12. 15:00
 7/8 anonim ***** válasza:
ja, a teknősről fogkefével szokták lesúrolni egyesek :)
2011. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, le is szoktam, csak azt hittem gond a túl magas vízkőtartalom.
2011. márc. 13. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!