Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavi aranyhalaknak ilyenkor...

Tavi aranyhalaknak ilyenkor már lehet adni kenyeret enni?

Figyelt kérdés
Nyáron szoktam nekik adni ha a táp elfogy és megeszik, bajuk nem lesz tőle, de ilyenkor már szabad adni nekik kaját?
2011. márc. 13. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem barátom apját mer most itt vagyunk kint a házában vidéken és már most néztem, már itt sincs befagyva a tó, ebbe is aranyhalak vannak, ez nem nagy tó. Neki is elfogyott a kaja, de azt mondja nem szabad kenyeret bedobálni, mert beáll tőle a víz, dzsuvás lesz.
2011. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az már úgy is az :) de ki lesz takarítva mint minden évben 2-3× és a víz fele hiányzik is belőle, csak gondoltam kis kaja majd csak nem árt meg nekik.
2011. márc. 13. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:
hát ja keveset szerintem dobálhatsz
2011. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

aszongya barátom, hogy kukoricát, rovarokat, lepkét, csontit, lisztkukacot, búzát lehet bele dobálni


én meg mohát akarok innen szedni, tele van mohával körbe a tó, csak nem tudom otthon ez hogy maradna meg nálam lakásban

2011. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják ebbe arany kárászok is vannak, csak azért lehet tudni, hogy nem döglöttek még meg, mert kb 2 napja még be volt fagyva a tó, aztán ha megdöglenek akkor felpuffadva ott lennének a tetején, de nem láttam hullát, szóval lehet akkor most túlélte mind a telet. Mondjuk így nem látok benne halat, mert itt is elég barna a víz, hogy nem látszanak.
2011. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem elég rossz ötlet kenyeret adni nekik, gyakorlatilag azonnal elkezdi rontani a vizet.
2011. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk, mikor elfogy a kaja kukoricapelyhet adok :)
2011. márc. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt mondja barátom hogy ilyenkor még nem kell enni adni a halaknak, mert úgyis hibernálva vannak még, le vannak lassulva, kómáznak, még nem fognak enni úgysem. Azt mondja hogy a horgászatban is látszik, hogy ilyenkor nem lehet fogni semmit sem csak olyan április közepén, de inkább májusban lehet már horgászni. Na nem a kerti tóban, hanem máshol.


Az apja meg azt mondja most még a kerti tóba vermelve vannak a halak, nem láttunk fönt egyet sem, tehát bent vannak a mélyvízben az iszapban alul és kell még olyan 2 hetet várni, aztán lehet csak etetni.

2011. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!