Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A red cherrym kimászott a...

A red cherrym kimászott a vízből, rossz vízminőség?

Figyelt kérdés
Olyasmit olvastam, hogy ha a víz minősége megromlik, akkor a garnélák kimásznak (ezt konkrét az amanókkal kapcs olvastam). Az enyém felmászott a szűrő vezetékén,picit kint volt de meggondolta magát és visszament. Le van fedve az akvárium, de a sarkok le vannak vágva a vezetétek miatt. Félek hogy kiszöknek...csinálok is mindjárt mindenesetre egy részleges vízcserét. Szerintetek ez lehet gond amúgy?
2011. márc. 13. 15:21
 1/7 anonim válasza:

Üdv!

Szerintem igen, lehet hogy a rossz vízminőség a baj. Úgy tudom, hogy a rákok csak a tiszta vizet szeretik, és ott is élnek csak meg.

2011. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem szoktak ezek kimászni. Szerintem csak eltévedt nálad az az egy. Hát csinálhatsz vízcserét, heti 30% cserét szoktak.


Nekem volt régen egy kis 6 literesben, és előszőr 1 hónapig nem cseréltem vizet, szűrő se volt benne, csak növények, és ebből egy se mászott ki, hanem szaporodtak.

Hát szóval nem hiszem hogy a vízminőség miatt van, de lehet, nem tudom.

2011. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiszökni nem fognak,(ha teljesen le van fedve) viszont tényleg megszoktak lógni néha a garnélák.
2011. márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem fedetlen akváriumban vannak snowballok :) Nekem is szoktak felmenni a víz felszínére aztán visszacsusszannak és folytatják a talaj áttisztítását :)
2011. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A redek nem fognak megszökni, nem tudnak a szárazon mozogni, teljesen életképtelenek kinn. Az, hogy kimászik félig a vízből, teljesen normális, kaját keres. Ha nincs tömeges vándorlás, akkor nincs gond.
2011. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én már azt hittem, menekülni szeretne.. de akkor jó, ha nem :). Amugy csak ezt az egyet kaptam rajta hogy kimászott. Lehet, hogy tényleg kaját keresett csak. De aranyos volt, ahogy kiment "szétnézett", és vissza :D
2011. márc. 13. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:
hát ha csak egy mászott ki,akkor nem lehet nagy gond.gondolom csinálod rendesen a vizcseréket,meg van szűrő is,tehát ez nem jelent tul sokat.Mivel eteted őket?csak kiváncsiságból.
2012. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!