Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 10 literes (nagyobbnak...

Egy 10 literes (nagyobbnak nincs hely a polcomon) akváriumba hány garnélát lehet telepíteni? Red Cherry garnélára gondolok kezdésnek. Olyan 6-8 darabra gondoltam. Elég nekik 10 liter?

Figyelt kérdés
Növénynek: jávai mohát bőven,1 gömbmohát, meg még 1-2 törpe anubiast. Szűrőnek sima szivacsszűrő. A vízmelegítő szükséges ennek a fajnak?
2011. márc. 13. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, a garnéláknak nincs szükségük vízmelegítőkre, kivéve a Sulawesi garnéláknak.
2011. márc. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Mehet bele 6 darab, de csak nőstények. Ha hím is van, akkor nagyon hamar túlszaporodnak.
2011. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem javaslok bele garnélát. Nagyon érzékenyek a vízminőségre, 10 literrel rengeteg bajod lesz, egyszerűen nem lehet kezdeni vele semmit. Ha belegondolsz, 10 literes akváriumba olyan 6 liter víz fér. Ez nem élettér semmilyen állatnak. Egy 30 literesnek próbálj helyet találni, ne a polcodhoz, hanem a garnélák igényihez próbálj akváriumot választani.
2011. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 6 literbe vannak most New Bee garnik, azé raktam már ilyen kicsibe, hátha ott jobban látják egymást, hogy szaporodjanak már, aztán kettő terhes is lett :)

De csináltam hozzá egy külsőszűrőt, nagyobb a külsőszűrő mint az akvárium maga :) Egy mini vízpumpa hajtja, az van az akváriumban és egy csövön kinyomja a vizet egy műanyagdobozba, azt meg az aki mögé tettem, kicsit magasabb mint az akv, és egy csövön meg visszafolyik akiba a víz, ez így totál jól szűri azt a minike akváriumot.

2011. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 11 literben vannak snowballok. Sok a baj ilyen kis akváriummal egyébként, én is egy 30 lityósat szeretnék. 6-8 megfelelő lesz.
2011. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tulajképp én adtam karácsonyra a barátom nővérének egy 10 liter körülit egy Elite mini szűrő van benne, és raktam bele vagy 20 db red cherryt, alul kis kavics, kétoldalt lilaoepsis fű , középen egy pici vasfa, rátekerve egy kis jávai moha.


A tetején meg egy aquael mini lámpa 9 wattos.


Nemtom, szerintem egy dankóros is képes fenntartani egy ilyet, ez nem egy nagy szám. Naponta pici kaja, nem is muszáj minden nap. Shrimps naturals garnélakaját szeretik. Nem vágom, hogy mi a nehéz ebben. Heti 30% vízcsere és kész.


Ha meg már túl sokan vannak a garnélák, 30-on felül, azt el lehet adni vagy ajándékozni.


Barátom nővérénél még 22 fok van mostanában állítólag, abban is megvannak, nálam 24 fok szokott lenni, az is jó.

2011. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én legalább 15-20 litereset csináltatnék a helyedben. Tudom, hogy azt írtad, hogy csak 10 literes jöhet,de szeretnék csak pár ötletet adni ha nem haragszol... Tervezhetnél mondjuk egy egyedi méretű akváriumot, amit a polc lehetőségeihez igazítasz. Pl egy 25 X 20 X 20-as pont tíz literes lenne. Egy 30 x 25 x 25-ös majdnem 19 liter (persze fontos, hogy a polc mennyit bír el...). Ha hosszú a polc, akkor az akvárium hosszára adhatsz rá pár centit. 35 x 25 x 25. Ha rövid a polc, de nincs a polc felett semmi, akkor "építhetsz" magasságba is. Pl 25 x 25 x 35(magasság). Egy-két centi plusz a hosszához, szélességéhez vagy magasságához és az ilyen kisebb akváriumoknál egész litereket nyerhetsz. Sőt igy már beletehetnél valamilyen kisebb fajta halat is a garnélák mellé. Én magam terveztem eddig két akváriumomat, meg a barátomét is a szülinapjára. Leírod a méreteket, és egy üveges megcsinálja neked.
2011. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
már vettem egty 54 literst a másik szobába :) elég hülye kérdés volt így utólag
2011. máj. 31. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!