Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csipkedik a neonhalaim a...

Csipkedik a neonhalaim a bettám farokúszóját. Vissza veszik őket a boltban?

Figyelt kérdés
A többi hallal jól kijönnek, de a bettát néha megcsípik. Nem akarom, hogy valami baja essen, ezért vissza vinném őket a boltba, nem baj, ha nem kapok pénzt vissza, de így nem maradhatnak. Sima nejlonzacskóba vihetem őket?
2011. márc. 15. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen vihetted abba.

De szerintem tuti nem fogják még ingyen se vissza venni.

Itt mifelénk se szokták vissza venni, még ingyen sem.

2011. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

betta mellé alapból nem ajánlanak más halakat pont ezért....

szerintem előtte hívd fel a kereskedést, de szerintem visszaviheted.

2011. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem látszik szerencsére a farokúszóján semmi, ritkán csípik meg, főleg, hogy a betta nagyrészt bujkálni szeret. De ő is néha támadja a neonokat. Hát remélem vissza veszik, nem akarom megölni őket egészségesen. :S
2011. márc. 15. 12:22
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy válogattam őket össze amúgy, ahogy az akvarista.hu-s 5 könyvben "jól társítható" néven voltak, meg a boltban is mondták. Nem is volt eddig gond, vagy csak nem láttam eddig, hogy ritkán megcsípik.
2011. márc. 15. 12:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium, hány neont vettél?

Rajhalak, ha nincsenek elegen, 10-15-en, akkor mással foglalkoznak, nem csak magukkal. Egyébként az egyik legjobb párosítás a sziámi és neonhal, nem szabadna, hogy hogy gond legyen.

2011. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gfero ***** válasza:
ezek együtt tartható halak én nem vinném vissza nem lesz semmi baja.nem beteg a bettád és azért csípik?
2011. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem beteg, teljesen eleven és egészséges, semmi elváltozás nincs rajta sem testileg, sem színileg. Sokat figyelem őket, félek a fertőzésektől. :D 200 literben van a 17 neon. Igazából ha csapatban vannak, akkor el is vannak, de néha leválik 4-5 fős csapat és ha közel van háttal a betta, akkor megcsípik.
2011. márc. 15. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak neonjaim meg egy hím betta, de a neonok soha nem bántották a bettát és a betta se őket.Pedig nekem csak 8 neonom volt.Nem tudom a tieid miért csipkedik. Tuti hogy nem beteg? Álltalában csak a beteg halakat szokta csipkedni a többi. Vagy te ilyen agresszív neonokat kaptál:D Elég békés csapathal pedig:)
2011. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem látok rajta semmi különöset, eszik is rendesen. Nem sokszor láttam, hogy csípik, de előfordult. Figyelni fogom, lesz-e valami változás a bettán, ha netán mégis betegség kezdene kialakulni. :)
2011. márc. 15. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk Kalocsán vissza veszik és ki lehet cserélni más halra ugyanez így van az akváriumra csak azt beszámolják.
2011. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!