Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 92 literes akváriumba jók...

92 literes akváriumba jók ezek a halak?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, és igyekeztem utánaolvasgatni, és számolgatni hogy jó-e ez így, de érdekelne nagyon hogy a tapasztaltak szerint ez megfelelő-e.


A halak:


6 ékfoltos razbóra

10 neonhal

3 páncélosharcsa

3 baltahasú lazac

+ 1 red cherry garnéla


Tudom hogy illene guppit tenni bele, de félek hogy nagyon elszaporodnának. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Pl a baltahasút abszolút nem tudom hogy lehet-e neonnal és razbórával tartani. Érdekelne hogy mi helyett mit tennétek bele, és mennyit. És ha szerintetek mégis kellene guppit tartani mondjuk a baltahasú helyett, akkor a nemek eloszlása hogy alakuljon?

Írhattok teljesen más halakkal is ötleteket, csak kérlek hogy darabszámmal együtt, az akvárium méretéhez viszonyítva.

Előre is köszönöm a segítséget.


2011. márc. 15. 23:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja! És esetleg 1 betta elférne mellettük? Ha igen milyen nemű?
2011. márc. 15. 23:09
 2/20 anonim válasza:

Nekem van egy 60 és egy 180 literes akváriumom, úgyhogy segítek amiben tudok :)

Amiket leírtál, tökéletesen passzolnak egymáshoz és db számra is jók lesznek, kell nekik helyet hagyni az úszkáláshoz. A neonhalacskák együtt szoktak úszni, majd meglátod milyen cukik. A rák általában csipkedős szokott lenni, arra majd figyelj. Nekem is volt, de békésen megvolt a kisebb halakkal is pl. a neonokkal (ált. a kisebbeket támadja). Van egy korallom a nagy akváriumban, ott dekkolt egész nap. Ha van nagyobb köved, ahova elbújhat, akkor szerintem ő is kifog jönni a halikákkal. Betta, másnéven sziámi harcoshal. Tehetsz be a halak közé, de csak hímet és szigorúan csak egyet. A hím az, amelyiknek nagyobb, szebb uszonya van. Élő eleséget szoktak enni, de az enyém ette a sima haltápot is mint a lemezest vagy a szúnyoglárvát. Amúgy én mindig guppikat veszek, amiket te vettél, ők is nagyjából odatartoznak. Most meg nem mondom mi a neve a halnak (mert már vagy 3 félét hallottam), de én sellőként ismerem, ők szaporodtak nálam, de csak egyszer. Mondjuk akkor sokat :) Szintén kicsi hal az eleje fehér a nősténynél és "deréktól" lefelé fekete. A hímek narancsok, kék farokkal általában. A farkuk nagyobb mint a hal, azért sellő.

Általában fele-fele arányban szoktam hímeket és nőstényeket venni, de látom, hogy többől is 3at vettél. Akkor inkább legyen két nőstény, egy hím, hogy ne legyen veszekedés a nőstényen. Vagy mindenből párosat veszel és meg van oldva :)

Még valami: sügéreket ne vegyél hozzájuk, mert csipkelődnek! Sügér csak sügérrel, guppik meg guppikkal. De a boltban el szokták ezt mondani.


Remélem tudtam valamit segíteni. Ha kell még valami, akkor szólj, olvasni fogom a kérdésedre adott válaszokat!

2011. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Platypus ***** válasza:
Előző, nem tudom, milyen rákod lehetett, de hogy nem red cherry, az biztos. Ez a faj semmiféle halat nem bánt, őt szokták megenni a halak. Eleve kisebb mint egy neonhal. Ennyi hal mellé nem is ajánlott ezt a fajt társítani, mert hülyére stresszelik a halak. Csapatos állat, egy darabot nem is szabad tartani. Amano vagy legyező garnéla jobban passzol ide, azok nagyobb és strapabíróbb garnélák. A 3 páncélosharcsa helyett praktikusabb lenne 1 Ancistrust vagy 4 törpe szívóharcsát választani, az algaevők mindig jól jönnek.
2011. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
Nem, nem red cherry volt, de a névmemóriám sosem volt jó :P Mindenesetre nálam minden hal él és virul.
2011. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!

1.Red Cherry garnéla magában nem lesz jó.Társas állat ezért belőle kell min. 5-6 db.Félős lesz ha magában lesz és soha nem fogod látni.Ekkora akváriumba mehetne belőle akár 10 db is vagy több.Hasznos ki jószágok.Szaporodni nem fog mert megeszik majd a kicsiket a halak.

2.Nem muszáj guppit tenni, ha nem szeretnél miért is lenne kötelező.

3.Számolj úgy a halakkal, hogy kifejlett kori méretére számolj min.1-2 liter vizet.Tehát egy neonhal megnő 4 centire tehát 4-8 liter vízre lesz szüksége, de minimum 4 literre.10 neonhal esetében ez minimum 40 liter víz.

4.Nem kell ennyi féle hal.Inkább legyen kevesebb, de több egyedszámmal mivel általában a halak sokkal szebbek nagy rajban és sokkal bátrabbak is.Tehát ha ezeknél afajtáknál maradsz akkor neonhal darabra oké.Páncélos harcsából 5-6 kell minimum, tehát 3 kevés.Baltahasú lazac szintén csapathal kevés a 3 minimum 6 kell belőle is.Razbórát én nem raknék mert az ázsiai hal a többi dél amerikai.Nem illik a képbe.Tehát ha összeszámolod 10(40 l) neon+6(36 l)páncélos+6baltahasú(30l)= pont elég lesz a te aksidba sőt még túl is lesz telepítve.Alul lesznek a páncélos harcsák, középen a neonok és felül a baltahasúk.A red cherry alul.Tehát minden szinten lesznek a vízben a halak.Ideális.

2011. márc. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja és a red cherry jó lesz algaevőnek és takarítónak.
2011. márc. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

10 ékfoltos

10 neon

3 balta

6 törpe szívóharcsa

2011. márc. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
red cherry vagy betta, mert a betta megeszi.
2011. márc. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 gfero ***** válasza:
100%
6 db ékfoltos,10db neon,6 db baltahasú mert 3 az kevés és nem is mutat jól,4-5 db törpe szívóharcsa és ennyi...ha guppikat akarsz csak hímeket vegyél 6-7 db-ot és akkor nem lesz gond a szaporulattal de akkor ne vegyél 1 nőstényt se hogy a hímek ne balhézannak..
2011. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Bettát, garnélát elvetettem. De a kizárólag hím guppik megmozgatták a fantáziám. Az úgy jó lenne hogy:

10 neon

6-7 hím szivárvány guppi

4 törpe szívóharcsa

6 baltahasú


Szerintetek? A csak hím guppik nem bántják egymást?

2011. márc. 16. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!