Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? (már megint)

Mit tegyek? (már megint)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már 2szer tettem fel kérdést, arról hogy mi baja lehet a bettámnak.

Történet:Bársonybetegséget kapott, Sere Flagellol-lal kezeltem.

Befejeztem a 3 napos kúrát, utána újra egyre romlott az állapota, de most már nagyon "fura", mert az uszonya ugyan úgy néz ki, mint a kezelés elött, de már nem is úszik, csak itt fekszik, ott lebeg a vízfelszínen, ott fekszik a HC-n, ott lebeg a vízfelszínen... És már nem is reagál rám, régebben mindig odajött, de most már étvágya sincs.


Képek róla:

kezelés után: [link]


Most: [link]


2011. márc. 16. 21:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy elfelejtettem leírni, a kezelés után kicsit helyrejött, lásd képek.
2011. márc. 16. 21:13
 2/9 anonim ***** válasza:
50%-os vízcsere és ismételd meg a kúrát! (Ha a gyógyszer előírása megengedi)
2011. márc. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben!Megengedi.
2011. márc. 16. 21:20
 4/9 gfero ***** válasza:
az úszok össze vannak tapadva ,szapora a kopoltyúmozgása,vannak apró pöttyök rajta? mert ez a bársonybetegség jele.csinálj egy 50%-os vízcserét és csinálj 2 x 3 nap parakilles kezelést közte egy 50%-os vízcserével.a világítást kapcsold le a hőfokot tekerd 28 fokra és ne etesd a halat reméljük hogy nem késő már.
2011. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bársonybetegségre a parakill sókkal jobb mint a Sere Flagellol
2011. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gfero ***** válasza:
a szűrődben nincs aktívszén ha igen akkor kiszedted a kezelés ideje alatt?
2011. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nincs aktívszén.
2011. márc. 16. 21:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a betegség nagyon nehezen gyógyítható. Nem tehetsz mást, mint vagy ezzel ismétled a kezelést, vagy gyógyszert váltasz. Nem sok reményt fűzök hozzá, ilyen állapotból már nem igazán lehet visszahozni a halakat. Próbálkozz azért, ne add fel!
2011. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben. A nem beteg halakat ki vegyem?
2011. márc. 17. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!