Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumot nem...

Doruss kérdése:

54 literes akváriumot nem fűtene egy 25-30 wattos fénycső?

Figyelt kérdés
[link] -> valami ilyesmire gondoltam, még nem vettem meg, a közeli állatboltban fogom megvenni, még nem tudom, hány wattosat, 25-30-asra gondoltam, attól függ, milyen van. Nem fűtené az akvárium vizét? (a gyári műanyag tetőbe szerelném bele.) Ha esetleg igen, akkor napi 9 óra világítással mennyire, és mit tehetek ellene?
2011. márc. 16. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
De, olyan 1-3 fokkal lesz melegebb a vized kb. Amit tehetsz ellene: Nem takarod üveglappal az akit, hagyod a vizet párologni. Ventillátorral is rásegíthetsz a hőtésre. De ha ennyi melegedés belefér, akkor nem kell csinálnod semmit :)
2011. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
A gyári műanyag tető és az erős világítás együtt sok gondot okozhat. Nem tud hol távozni a lámpa hője, az egész az akváriumba megy. Nincs párolgás, ami szintén hűtene. Ha nyáron sem megy 20 fok fölé a lakásotokban a hőmérséklet, akkor még működhet, de ha nincs légkonditok, akkor mindenképpen nyitott akváriumban kell gondolkodnod.
2011. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A T8-as csöveknél a legnagyobb hőforrás az előtét tekercs. Maga a fénycső nem fűt sokat.
2011. márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha melegszik, akkor a tető hátuljánál ahol nem feltünő, jó sok lukat fúrj a tetőre fúrógéppel. Sokat számít.
2011. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Egyébként a nyitott akváriummal az a gond, hogy vannak olyan halaim, akik hajlamosak kiugrani az akváriumból. Amúgy a szobámban átlagosan kb. 22 fok van, nyáron néha melegebb. Ha az etetőnyílást nyitvahagynám (az kb. 15x3 mc) az nem elég a hűlésre?

2011. márc. 17. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!